لاوروف: آمريکا به دنبال نابودی داعش در سوریه نیست

سیاسی

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد حملات هوایی آمریکا در سوریه بیشتر از نابودی داعش در جهت تضعیف بشار اسد انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با انتقاد از سیاست های آمریکا در سوریه گفت، این کشور چندان به نابودی داعش فکر نمی کند و حملاتش در سوریه گزینشی است.

وی با بیان این که حملات هوایی نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا علیه داعش چندان آسیبی به ساختار تشکیلاتی این گروهک تروریستی وارد نمی کند، افزود: در حقیقت آمریکایی ها در حملات هوایی خود علیه داعش به صورت گزینشی عمل می کنند تا این گروهک بتواند علیه بشار اسد همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد هدف اصلی آمریکا در سوریه نابودی بشار اسد است و از یک طرف هم نمی خواهد داعش در سوریه به قدرت برسد. وی سیاست دولت آمریکا در سوریه را به ماهی گرفتن گربه ای تشبیه کرد که می خواهد بدون خیس کردن پاهایش ماهی بگیرد.

وی ادامه داد: آمریکا باید بین نابودی داعش و رفتن اسد یکی را انتخاب کند. آمریکا پیش از این بارها اعلام کرده است که در دولت انتقالی سوریه، بشار اسد نمی تواند جایگاهی داشته باشد.

لاوروف می گوید بر اساس تجزیه و تحلیل حملات هوایی آمریکا در سوریه معلوم می شود که این کشور بیشتر از نابودی داعش به فکر کنار رفتن اسد از قدرت است که به هر قیمت درصدد رسیدن به این هدف است.

کد N1033553