فراخوان روسیه برای یافتن عوامل سقوط هواپیمای این کشور در مصر

سیاسی

وزارت خارجه مسکو از تمامی افراد، دولت ها، سازمان ها، دوستان و شرکای خود خواست تا برای پیداکردن مسببین سقوط هواپیمای مسافربری روسیه همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای از همه دولت ها و سازمان ها خواست تا برای یافتن تروریست هایی که مسبب سقوط هواپیمای این کشور در مصر بودند، به این کشور کمک کنند.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: روسیه از تمامی افراد، دولت ها، سازمان ها، دوستان و همه شرکای خود می خواهد تا برای پیداکردن تروریست هایی که موجب سقوط هواپیمای ایرباس روسیه شدند، با این کشور همکاری کنند تا مرتکبین این حادثه به پای میز عدالت آوره شوند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: بر اساس دستور صادره توسط «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، به اطلاع همه شرکای خارجیمان می رسانیم که مسؤلین مربوطه در مسکو تحقیقات لازم را برای یافتن عوامل این حادثه آغاز کرده اند.

روسیه امروز برای اولین بار پس از سقوط هواپیمای مسافری این کشور در مصر اعلام کرد که این هواپیما در نتیجه یک اقدام تروریستی سقوط کرده است. بر اساس اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه در بقایای بجا مانده از هواپیمای مسافری سقوط کرده مواد منفجره دیده شده است.

این هواپیما با ۲۱۴ مسافر روس تبار و ۳ اوکراینی چندی قبل، در صحرای سینا سقوط کرد و ۲۱۷ مسافر آن که ۱۳۸ نفر زن، ۶۲ مرد و ۱۷ کودک بودند، همگی کشته شدند. ۷ نفر نیز از کارکنان کادر پروازی هواپیما بودند.

بنا بر گزارش ها این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ برخاسته بود که در صحرای سینا سقوط کرد.  شاخه مصری گروهک تروریستی داعش در ادعای مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته ولی این ادعا هنوز تایید نشده است.

 

کد N1033436