رئیس جمهور فرانسه ۲۴ و ۲۶ نوامبر با اوباما و پوتین دیدار می کند

سیاسی

بر اساس اعلام کاخ الیزه، رئیس جمهور فرانسه قرار است به منظور گفتگو درباره مبارزه جامعه جهانی علیه داعش و تلاش های در جریان برای حل و فصل بحران در سوریه به واشنگتن و مسکو سفر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کاخ الیزه امروز از سفر هفته آینده رئیس جمهور فرانسه به آمریکا و روسیه خبر داد.

بر اساس این بیانیه، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه قرار است ۲۴ نوامبر (۳ آذر ماه) به واشنگتن و ۲۶ ام (۵ آذر ماه) به مسکو سفر کرده و بارؤسای جمهور دو کشور مذکور دیدار و گفتگو کند.

در بیانیه صادره درباره این سفر آمده است: هدف از این سفر بحث و بررسی پیرامون مبارزه جامعه جهانی علیه داعش و تلاش های در جریان برای حل و فصل اوضاع در سوریه خواهد بود.

فرانسوا اولاند که حمایت های پیدا و پنهان محور غربی از تروریست ها در سوریه با هدف براندازی حکومت قانونی این کشور را از یاد برده بود، در سخنرانی دیروز خود در پارلمان فرانسه خواستار تشکیل ائتلافی بزرگ برای مبارزه با کسانی شد که فاجعه اسف بار جمعه گذشته در پاریس را به وجود آورده بودند.

گفتنی است، جمعه گذشته، شش حمله هماهنگ تروریستی در پاریس، تلخ‌ترین و مرگبارترین فاجعه تروریستی فرانسه پس از جنگ جهانی دوم را رقم زدند. در این مجموعه حملات تروریستی، تا کنون بیش از ۱۳۰ نفر کشته و قریب به ۲۶۰ نفر زخمی شده اند.

کد N1033398