دبیر کل ناتو:

ناتو از مشارکت روسیه در حل بحران سوریه استقبال می‌کند

سیاسی

دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی اعلام کرد که ناتو از مشارکت روسیه در کنار سایر کشورها در راستای حل و فصل سیاسی بحران کنونی در سوریه استقبال می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز در مصاحبه ای از استقبال این سازمان از حضور و مشارکت روسیه برای حل و فصل بحران کنونی در سوریه خبر داد.

«ینس استولتنبرگ» دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی امروز در این باره به خبرنگاران گفت: ناتو از اینکه روسیه در کنار سایر کشورهای این سازمان در راستای حل و فصل سیاسی بحران کنونی در سوریه تلاش کند، خوشحال بوده و از آن استقبال می کند.

استولنبرگ ادامه داد: ناتو قویاً از ارائه هرگونه راه حل ابتکاری و تلاش های نوین در مسیر یافتن راهی برای حل بحران در سوریه حمایت کرده و از حضور روسیه نیز در این راستا استقبال می کند.

وی با تکرار ادعاهای گذشته محور غربی درباره حملات مسکو به مراکزی که داعش در آن ها استقرار ندارند، خاطر نشان کرد: روسیه می تواند نقش سازنده ای را در سوریه ایفا کند.

به گزارش مهر، روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

در این میان، جبهه غربی-عربی حامیان تروریست های داعش روسیه را متهم کردند که حملاتش به جای گروه تروریستی داعش بر مخالفان سوری متمرکز بوده است.

گفتنی است، مقامات روسیه در چارچوب قطعنامه شماره ۳۳۱۴ مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.

کد N1033190