سازمان ملل 300 نیروی سنگالی به جمهوری آفریقای مرکزی اعزام می‌کند

سازمان ملل با هدف تقویت تدابیر امنیتی پیش از برگزاری انتخابات ماه آتی میلادی در جمهوری آفریقای مرکزی، به زودی 300 نیروی سنگالی از نیروی واکنش سریع این سازمان را به این کشور اعزام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه استقرار مجدد دو ماهه این نیروها را پیش از سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در تاریخ 30-29 نوامبر (هشتم و نهم آذر) و انتخابات سراسری 27 دسامبر سال جاری میلادی (ششم دی) تائید کرد.

هرو لادسوس، رئیس نیروهای حافظ صلح سازمان ملل گفت: سربازان سنگالی در ماموریت ساحل عاج سازمان ملل خدمت می‌کنند اما در روزهای آتی به جمهوری آفریقای مرکزی اعزام خواهند شد.

پیتر ویلسون، معاون سفیر انگلیس در سازمان ملل که ریاست شورای امنیت را در ماه جاری میلادی برعهده دارد، گفت: با تامین نیروهای حافظ صلح بیشتر می‌توانیم به حفاظت از غیرنظامیان، حفظ امنیت سفر پاپ فرانسیس و مذاکرات و سازش‌های پیش از مذاکرات کمک کنیم.

سازمان ملل همچنین قصد دارد به منظور تقویت هیات نیروهای حافظ صلح در جمهوری آفریقای مرکزی گردانی را متشکل از 750 نیرو از مصر و 140 افسر پلیس از موریتانی به این کشور اعزام کند.

هیات سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی همچنین قصد دارد از نخستین پهپادهای شناسایی خود بر فراز بانگویی استفاده کند تا بهتر از قبل کانون‌های درگیری در پایتخت این کشور را رهگیری کند.

این در حالی است که اعضای شورای امنیت نسبت به افزایش نا‌آرامی‌ها در جمهوری آفریقای مرکزی ابراز نگرانی کرده‌اند.

انتخابات دسامبر آزمون بزرگ و مهمی در روند گذار سیاسی جمهوری آفریقای مرکزی پس از کودتای 2013 میلادی محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N1033107