ماجرای "شام" به روایت رهبر معظم انقلاب

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در یک کلیپ صوتی، بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مسائل سوریه را با عنوان «ماجرای شام» بازپخش کرده است.

ماجرای "شام" به روایت رهبر معظم انقلابدفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در یک کلیپ صوتی، بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مسائل سوریه را با عنوان «ماجرای شام» بازپخش کرده است.

به گزارش خبرآنلاین در بخشی از این کلیپ قسمتی از بیانات رهبری در سخنرانی های اخیرشان درباره سوریه گزینش شده است. از جمله آنجا که ایشان در دیدار وزیر امور خارجه، سفیران و مسئولات نمایندنگی های ایران در خارج از کشور گفته اند: "ما معتقدیم معنی ندارد کشورهای دیگر دور هم جمع شوند و راجع به یک نظام حکومتی و رئیس آن حکومت تصمیم بگیرند؛ این بدعتی خطرناک است که هیچ حکومتی در جهان اجرای آن را درباره ی خود نمی پذیرد.
راه حل مسئله سوریه، انتخابات است و برای این کار باید با قطع کمک های نظامی و مالی به معارضین، ابتدا جنگ و ناآرامی پایان پذیرد تا مردم سوریه در محیطی امن و آرام، هرکس را می خواهند انتخاب کنند.
مرجع قرار دادن یکی از گروه های مسلح برای تصمیم گیری و تشکیل دولت، منطقی و مورد قبول نیست و این گونه فرمول ها عملا باعث ادامه یافتن جنگ می شود."

 

 

 

 

 

27214

کد N1032870