در نطق میان‌دستور،

بیاتیان: نقشه راهمان در برجام نامه مقام معظم رهبری است

برجام

یک نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه نقشه راهمان در برجام نامه مقام معظم رهبری است، گفت: مذاکرات نشان داد نظام ما اهل گفت‌وگو و تعامل براساس احترام متقابل است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمحمد بیاتیان در نطق میان‌دستور در صحن علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس با تبریک هفته بسیج و تسلیت ایام اربعین حسینی و تقدیر از مذاکره‌کنندگان گفت: لازم است از تمام کسانی که در راستای مذاکرات زحمت کشیده‌اند بخصوص تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای قدردانی کرد. آنها با هدایت رهبر معظم انقلاب مذاکرات را به پیش بردند، مذاکراتی که نشان داد نظام ما اهل گفت‌وگو و تعامل براساس احترام متقابل است؛ گرچه آمریکایی‌ها باز گزینه‌های زیر و روی میزشان را به رخ ما می‌کشند.

وی افزود: دنیا بداند که سیاست ما براساس این جمله امام است که فرمود «ما مایل به جنگ نبوده و نیستیم و اگر کسی بر ما تعدی کند دهان او را خرد می‌کنیم» در بحث برجام نیز براساس نامه مقام معظم رهبری منتظر اقدام و اعتمادسازی طرف مقابل هستیم و نقشه راهمان نیز براساس نامه معظم‌له است.

نماینده مردم بیجار با بیان اینکه کشور ایران رنگین‌کمان زیبایی از قومیت‌ها را در دل خود جای داده است، گفت: به عنوان یک کرد ضمن محکوم کردن توهین به ساحت قوم ترک و آذری‌زبان‌های عزیز باید بگویم که این کشور جایگاه همیشگی تمامی اقوام ترک، کرد، لر، بلوچ، فارس از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب است.

بیاتیان در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش از زحمات نماینده ولی‌فقیه، استاندار، سپاه پاسداران، اداره کل اطلاعات و نیروی انتظامی این استان برای ارتقاء این استان و برای ایجاد امنیت استان و به دنبال آن ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاری و رشد استان کردستان قدردانی کرد.

وی با تاکید بر لزوم اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان از وزیر آموزش و پرورش خواستار توجه ویژه به معلمان شرکتی، بازنشستگان، فرهنگیان در بودجه 95 برای پرداخت حقوقشان شد و گفت که در برخی از روستاهای حوزه انتخابیه‌اش در کنار وضعیت گرمایشی اسف‌بار تنها یک معلم برای شش پایه وجود دارد.

نماینده مردم بیجار ضمن قدردانی از وزیر نفت برای گازرسانی به بیش از 65 روستا در حوزه انتخابیه‌اش از سال 91 تا کنون بر لزوم گازرسانی به تمامی روستاها تاکید کرد و از وزیر کشاورزی خواست که توجه ویژه‌ای به توسعه باغداری و کشاورزی کنند.

وی در پایان از وزیر اقتصاد خواستار رعایت حال کسبه و بازاریان برای اخذ مالیات کمرشکن و از وزیر صنعت خواستار اجرایی شدن طرح مجتمع تولید فولاد و توجه ویژه اشتغال شد.

انتهای پیام

کد N1032712