اوباما: داعش نماینده اسلام نیست

واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس جمهور آمریکا در واکنش به حوادث تروریستی پاریس ادعا کرد: مسلمانان در تقویت جریان تروریستی داعش مقصرند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، باراک اوباما در نشست خبری پس از پایان نشست سران کشورهای عضو گروه بیست در آنتالیای ترکیه گفت: بیشتر گروه های تروریستی گروه هایی هستند که مدعی نمایندگی «مسلمانان واقعی» در جهان هستند اما اینطور نیست.

رئیس جمهور امریکا با ادعای اینکه رهبران اسلامی اقدامات کافی را برای مقابله با تروریسم انجام نداده اند، افزود اشتباه است که حملاتی مثل حملات پاریس را به اسلام نسبت بدهیم.

وی افزود: جوامع اسلامی باید به فرزندان خود آموزش های لازم را بدهند تا تحت تاثیر آموزه های این گروه ها قرار نگیرند.

رئیس جمهور امریکا گفت، پناهجویانی که از سوریه فرار می کنند بیش از هر کس دیگری از تروریسم آسیب دیده اند.

اوباما با اشاره به این که قدرت داعش را دستکم نگرفته است، تاکید کرد: از ابتدا دولت امریکا از این موضوع آگاه بود که گروهی ترویستی مانند داعش این توانایی را دارد که کشورهای غربی را هدف حملات خود قرار دهد.

وی افزود: دولت آمریکا از ابتدا می دانست که گروه تروریستی داعش قادر به حمله تروریستی به کشورهای غربی است.

رئیس جمهور امریکا گفت: داعش گروه کوچکی از افرادی است که مردن برایشان اهمیتی ندارد و این افراد می‌توانند شمار زیادی از مردم را بکشند. مشکل مقابله با این افراد پیچیدگی یا تسلیحات آنان نیست بلکه ایدئولوژی و تمایل آنها برای مردن است.

اوباما با اشاره به دشواری های مبارزه با گروه‌های تروریستی مانند داعش تاکید کرد که باید بپذیریم که این جنگی متعارف نیست و القاعده در یمن بارها تلاش کرده تا مواضع غرب را هدف قرار دهد.

49261

کد N1032609