قانونگذار ونزوئلایی: آمریکا اقوام بانوی اول کارکاس را ربوده است

رئیس مجلس شورای ملی ونزوئلا، آمریکا را به ربودن دو تن از بستگان نزدیک بانوی اول این کشور متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در اولین واکنش مقامات دولتی به بازداشت این دو تن در هائیتی و استرداد آنها به آمریکا "دیوسرا دو کابیو"، قانونگذار ونزوئلایی و یکی از دوستان نزدیک نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور اظهار کرد: من این ماجرا را بازداشت نمی‌دانم.

دو کابیو در مصاحبه‌ای تلویزیونی در این باره ادامه داد: هواپیمایی به همراه شش سرنشین خود به هائیتی رفته و این دو تن را ربوده است.

افرین آنتونیو کامپوفلورس 29 ساله و فرانسیسکو فلورس دوفریتاس 30 ساله در دادگاه فدرالی در نیویورک به تلاش برای قاچاق کوکائین به آمریکا متهم شدند.

این دو تن در نشستی درباره انتقال کوکائین به آمریکا از طریق هندوراس در ونزوئلا شرکت داشتند.

دو کابیو در ادامه اظهاراتش از اقدامات اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر آمریکا در این پرونده انتقاد کرد.

وی در این باره گفت: اقدامات اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر آمریکا در این پرونده غیر معمول بوده است. این روند معمول این اداره است که مردم را از نقاط مختلف جهان برباید!

این در حالی است که دادستان نیویورک، واشنگتن و میامی مکررا اتهامات منسوب به مقامات بلندپایه ونزوئلایی از جمله خود دو کابیو را مورد بررسی قرار می‌دهند.

در این میان اتهامات علیه این دو تن در حالی مطرح شده است که روابط ونزوئلا آمریکا دوران بسیار بدی را سپری می‌کند.

دو کابیو اقدام آمریکا در بازداشت این دو تن را تلاشی برای ضربه زدن به حزب سوسیالیست حاکم ونزوئلا در آستانه انتخابات پارلمانی دانست که قرار است سه هفته دیگر برگزار شود.

همزمان با گسترش بحران اقتصادی در این کشور وابسته به نفت، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند اپوزیسیون در انتخابات 6 دسامبر خواهد توانست کنترل شورای ملی را برای اولین بار از زمان روی کار آمدن مادورو به دست آورد.

دو کابیو همچنین گزارش برخی رسانه‌ها را مبنی بر اینکه مادورو یکی از این دو بازداشتی را بزرگ کرده و در حقیقت پدرخوانده او است، رد کرد: من می‌توانم به شما اطمینان دهم که این یک دروغ است.

وی همچنین تاکید کرد: دست کم یکی از این دو مرد در حقیقت نسبتی با بانوی اول ونزوئلا ندارند.

دو کابیو در ادامه گفت، انتظار دارد مادورو و همسرش که پیشتر رئیس مجلس شورای ملی بوده پیش از واکنش نشان دادن به این پرونده تحقیقات شخصی خود را در این زمینه انجام دهند.

انتهای پیام

کد N1032563