در صحن علنی امروز :

مجلس از پاسخ‌های وزیر اقتصاد در خصوص عملکرد مالیاتی قانع شد

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص عملکرد مالیاتی این وزارتخانه در قبال اصناف و مشاغل قانع شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، سئوال مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران از وزیر اقتصاد در خصوص خُلف وعده این وزارتخانه برای تسویه مالیات سال ۹۰ و افزایش بیش از ۱۶ درصدی مالیات در تهران و ۱۲ درصدی مالیات در شهرستان‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده تهران با اشاره به نارضایتی شدید مردم از افزایش مالیات‌ها و متوسل شدن برخی از ممیزین به روش‌های ناصحیح و نامشروع برای کاستن مالیات‌های مردم، خواستار ارائه پاسخ‌های قانع‌کننده از سوی وزیر در مجلس شد.

وزیر اقتصاد معتقد بود به دلیل کاهش درآمدهای نفتی، دولت ناچار به اخذ درآمدهای مالیاتی است و از تدوین نظام مالیاتی جدید مبتنی بر عدالت مالیاتی در وزارت اقتصاد خبر داد.

در پایان، رحماندوست اعلام کرد که از پاسخ‌های وزیر قانع نشده است، بنابراین اظهارات وزیر به رأی نمایندگان در مجلس گذاشته شد و نمایندگان با ۱۰۸ رأی موافق، ۶۷ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در مجلس اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر اقتصاد قانع شدند.

 

 

 

 

 

 

کد N1032422