تاکید اتحادیه اروپا و ناتو بر همکاری نزدیکتر علیه تهدیدها

اتحاديه اروپا,ناتو

دبیرکل ناتو با تاکید بر خطرات جنگ افزارهای غیرمتعارف دنیای امروز همچون حملات سایبری و افراط‌گرایی گفت، ناتو و اتحادیه اروپا باید از نزدیک برای جلوگیری از انجام حملاتی نظیر آنچه که در پاریس رخ داد، همکاری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های اروپایی به شدت درگیری این هستند تا راهی را برای مقابله با خطرات و تهدیدهای داعش بیابند و این درحالی است که به شدت با کاهش بودجه های دفاعی ، فقدان یک سیاست امنیتی مشترک و تناقض با ناتو مواجهند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت: ما باید تلاش های خود را دوچندان کنیم و از نزدیک با یکدیگر همکاری کنیم تا به مقابله با افراط گرایی بپردازیم و از وقوع حملاتی نظیر آنچه در پاریس رخ داد، جلوگیری به عمل بیاوریم.

وی در کنار فدریکا موگرینی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، ناتو و اتحادیه اروپا نمی توانند بیش از این سیاست های موازی در مقابل یکدیگر داشته باشند. آنها باید اختلافات را کنار بگذارند. آنها باید در کنار هم باشند.

دبیرکل ناتو ادامه داد:‌ زمانیکه اوضاع نابسامان است، این سوال مطرح است که آیا ناتو و اتحادیه اروپا باز هم می توانند اینچنین که ما فعالیت داریم، همکاری کنند؟ یکی از حوزه هایی که باید در آن به دفاع بپردازیم جنگ افزارهای هیبریدی یا غیرمتعارف، همکاری و اتحاد میان سربازان و ایجاد و ارائه دستور کاری مناسب است.

فدریکا موگرینی نیز خواستار رویکردی جدید درباره مساله دفاع در اروپا شد.

انتهای پیام

کد N1032324