یعالون: درباره داعش نگران نیستیم/ داعش تهدیدی برای اسرائیل نیست

اسراييل

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اذعان کرد: با وجود آن که داعش در سوریه و صحرای سینا در مصر حضور دارد به هیچ وجه تهدیدی برای اسرائیل نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با "رادیو اسرائیل" برای اطمینان دادن به شهرک‌نشینان گفت: رخدادهایی که در پاریس اتفاق افتاد هرگز در "اسرائیل" رخ نخواهد داد. داعش حضور زیادی در "اسرائیل" یا کرانه باختری ندارد و نیروهای این گروه در مناطق مرزی با سوریه و مصر حضور دارند و به هیچ وجه به فکر جنگ با "اسرائیل" نیستند.

وی گفت: داعش در سوریه و ولایت سینا حضور دارد. در مرزهای مصر نیز حامیانی دارد اما آن‌ها مشخصا علیه حماس می‌جنگند. با وجود اینکه داعش در مناطق اطراف "اسرائیل" حضور دارد هیچ گاه جبهه‌ای علیه "اسرائیل" نگشوده است.

اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حقیقت نوعی اذعان به ارتباط این گروه تروریستی با رژیم صهیونیستی و دریافت حمایت از این رژیم است. روز دوشنبه نیز نیروهای امنیتی تونس بزرگترین باند تروریستی وابسته به داعش در این کشور را که مجهز به سلاح‌های ساخت اسرائیل بود دستگیر کردند.

یعالون افزود: تلاش‌ها برای شلیک موشک از مصر به "اسرائیل" در بیشتر مواقع ناکام مانده است و اخیرا هیچ موشکی شلیک نشده است.

وی بار دیگر در اظهارات خصمانه خود علیه ایران گفت: حضور ایران در منطقه برای اسرائیل نگران کننده تر از حضور داعش است. حضور ایران در اطراف ما مرا نگران می‌کند. حقیقت این است که آنچه در سوریه رخ می‌دهد قدرت ایران را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

کد N1032293