سازمان ملل: بوکوحرام حدود 1000 مدرسه را در چند کشور تخریب کرده است

نیجریه

نماینده سازمان ملل اعلام کرد: بوکوحرام نزدیک به 1000 مدرسه را امسال در منطقه تحت تصرف خود در اطراف دریاچه چاد را تخریب کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، توبی لانزر ادامه داد: مدرسه‌های تخریب شده در کشورهای کامرون، چاد، نیجر و نیجریه قرار دارند. این چهار کشور در معرض بیشترین حملات شبه‌نظامیان افراطی است.

گروه بوکوحرام تاکنون حملاتی را علیه مدارس و دانشگاهها انجام داده است که در طول این ناآرامی‌ها از سال 2009 تاکنون دست کم 17 هزار نفر کشته شدند.

همچنین لانزر رقم جدید و به روز شده ای از آوارگان این درگیری‌ها اعلام کرد.

وی ادامه داد: در کل دو میلیون و ششصد هزار نفر به دلیل درگیری مجبور شده‌اند خانه و کاشانه خود را رها کنند که دو میلیون و دویست نفر از آنها نیجریه‌ای هستند.

نماینده سازمان ملل افزود: پناهجویان فراری از بوکوحرام در حال حاضر چندان در میان ناهجویانی که به سمت اروپا سرازیر شده اند، نیستند. اما اگر اوضاع وخامت خود را حفظ کند، در این صورت ممکن است تعداد این پناهجویان به سمت اروپا افزایش یابد.

محمد بوهاری، رییس جمهور نیجریه که در ماه می امسال، قدرت را در دست گرفته است، دستور سرکوب شورشیان توسط فرماندهان نظامی خود تا پایان سال داده است.

انتهای پیام

کد N1032238