وزیر خارجه آمریکا وارد پاریس شد/ کری: آمریکا و فرانسه عضو یک خانواده هستند

آمريكا,فرانسه

وزیر امور خارجه آمریکا به پاریس رفت تا همبستگی آمریکایی‌ها را به فرانسه پس از حملات تروریستی روز جمعه در این شهر نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا درحالی تحت شرایط امنیتی شدید وارد پاریس شد که اعلام کرده مردم آمریکا مراتب همبستگی خود را به مردم فرانسه و قربانیان حملات تروریستی روز جمعه اعلام می‌کند.

جان کری با اعلام این که به جنگ و نبرد علیه داعش باید ادامه داد، گفت: آمریکا و فرانسه فقط دوست نیستند بلکه از اعضای یک خانواده هستند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفت: مقابله با داعش درگیری و رویارویی تمدن‌ها نیست. آنها هیولاهایی روان پریش هستند و اصلا نمی توان از لفظ متمدن برای آنها استفاده کرد.

جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفت، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است با کارمندان سفارت ایالات متحده در پاریس دیدار و از آنها بخاطر فعالیت هایشان تشکر کند و با مقام های فرانسوی نیز به گفت و گو بپردازد. البته هنوز مشخص نیست که آیا با فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه به گفت و گو می پردازد یا خیر.

وی ادامه داد، وزیر امور خارجه آمریکا همچنین قرار است بر دوستی عمیق میان واشنگتن و پاریس تاکید کرده، مراتب تاسف خود را به قربانیان حملات روز جمعه ابراز دارد و در نهایت بر راه حلی مشترک برای مقابله با افراط گرایی خشونت آمیز در فرانسه و سایر نقاط دنیا تاکید کند.

انتهای پیام

کد N1032184