وزیر دفاع انگلیس: باید درباره حملات هوایی در سوریه مجددا فکر کنیم

سیاسی

وزیر دفاع انگلیس پس از حملات روز جمعه پاریس گفت: لندن باید برای شرکت در حملات هوایی علیه داعش در سوریه مجددا فکر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس گفت: ما باید درباره اینکه چگونه می‌توانیم به داعش سخت‌تر ضربه وارد کنیم و این حملات را در سوریه رهبری کنیم مجددا تصمیم گیری کنیم.

داعش مسئولیت حملات تروریستی روز جمعه در پاریس را در حالی برعهده گرفته که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه این اقدام آنها را تلاشی برای جنگ خوانده است.

انگلیس در حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق شرکت دارد و دولت لندن می‌خواهد تایید پارلمان را برای بسط این حملات در سوریه در صورت به دست آوردن رای نهایی تمامی احزاب به دست بیاورد.

فالون روز دوشنبه گفت: نبرد فرانسه علیه داعش به ما نیز مربوط می‌شود و ما به این مساله واقف هستیم که این حملات تروریستی در نزدیکی ما نیز صورت گرفته است.

وزیر دفاع انگلیس با اعلام این مساله که فرانسه، ترکیه و ایالات متحده از دخالت لندن در کمپین مبارزه با داعش استقبال می‌کنند، گفت: این نبرد نبرد ما نیز است و ما هم اکنون باید به دنبال تمامی گزینه‌ها برای کمک به نبردی مشترک علیه داعش باشیم.

وی ادامه داد: ما این مساله را به وضوح اعلام کرده‌ایم که به دنبال رای کلیه نمایندگان پارلمان برای انجام عملیات نظامی خود در سوریه هستیم. ما باید نمایندگان پارلمان انگلیس را متقاعد کنیم که در حال حاضر گزینه نظامی باید در مرکز توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N1032152