تاکید بر مبارزه با تروریسم در بیانیه پایانی نشست گروه ۲۰

سیاسی

کشورهای گروه ۲۰ در بیانیه پایانی خود ضمن محکوم کردن حملات تروریستی پاریس و آنکارا از عزم خود برای مبارزه با تروریست ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت اتحادیه اروپا، کشورهای گروه جی۲۰ در پایان نشست خود در شهر آنتالیا ترکیه بیانیه ای برای مبارزه با تروریسم صادر و در آن عزم قاطع خود برای مبارزه با آن را اعلام کردند.

کشورهای گروه ۲۰ در بیانیه خود با شدت حملات تروریستی پاریس و آنکارا را محکوم کردند و خطاب به قربانیان این حادثه اظهار تاسف کردند.

در این بیانیه آمده است: تروریسم نباید به ملیت یا مذهب و گروهی خاص نسبت داده شود و ملاک مبارزه با تروریسم کنوانسیون های مرتبط با سازمان ملل و شورای امنیت خواهد بود.

از جمله اقدامات کشورهای جهان بر طبق این بیانیه این است که با منابع مالی تروریستها مبارزه شود و از مقررات مالی FATF در این زمینه استفاده شود. در این بیانیه آمده است: ما از این نیروی ویژه می خواهیم که تدابیر ویژه از جمله چارچوب های حقوقی مرتبط را با هدف مبارزه با حمایت مالی از تروریسم و تحریم های مالی هدفمند معرفی و آنها را اجرا کند.

این بیانیه آورده است: اقدامات کشورها برای مبارزه با تروریسم باید بر اساس قطعنامه ۲۱۷۸ شورای امنیت مبارزه با خشونت افراطی و گروههای افراطی، محدودیت تبلیغات و منابع اینترنتی تروریست ها و امکانات مربوط به آن باشد.

در نشست گروه ۲۰ بر این مسئله نیز تاکید شد که به خاطر حملات تروریستی در سراسر جهان همکاری کشورها برای مبارزه با تروریسم نباید در یک منطقه خاص متمرکز شود.

کد N1032042