رئیس سازمان سیا؛

حملات تروریستی داعش ادامه خواهد داشت

سیاسی

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در اظهاراتی از لزوم اقدام مشترک کشورها برای مبارزه با تروریست های داعش سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در اظهاراتی که نشان از آغاز مداخله های بیشتر کشورش در برخی کشورهای خاورمیانه دارد، گفت که گروه های افراطی به طراحی حملاتی مبادرت می کنند که از پایگاه های خود در عراق و سوریه فاصله زیادی دارد.

«جان برنان» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (‌سیا) بدون اشاره به دلایل ناکامی عملیات های یک ساله ائتلاف موسوم به مبارزه با داعش در این باره گفت: گروه تروریستی داعش برنامه های تروریستی خود در کشورهای خارجی را از مخفیگاه های امن شان در عراق و سوریه طراحی کرده اند.

وی که در «کنفرانس امنیت ملی» در «واشنگتن» صحبت می کرد، ادامه داد: حملات تروریستی روز جمعه در پاریس باید آمریکا و نیز سایر کشورها را ملزم کند تا به تصمیم بزرگی برای همکاری و اقدامات مشترک علیه این گروه مبادرت ورزند.

برنان در ادامه افزود: حملات تروریستی در پاریس نشان می دهد که این گروه از چند ماه پیش به این اقدام مبادرت ورزیده و سپس در جهت تحقق آن گام برداشتند.

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) تأکید کرد: من اطمینان دارم که این اقدام آن ها به این حملات ختم نشده و نقشه های آنان برای ادامه حملات آتی تداوم خواد داشت.

گفتنی است، جمعه گذشته، شش حمله هماهنگ تروریستی در پاریس، تلخ‌ترین و مرگبارترین فاجعه تروریستی فرانسه پس از جنگ جهانی دوم را رقم زدند. در این مجموعه حملات تروریستی، تا کنون بیش از ۱۳۰ نفر کشته و قریب به ۲۶۰ نفر زخمی شده اند.

کد N1031920