تلاش آلمان برای اجماع در اقدام نظامی در سوریه؛

برلین خواستار اقدامات هماهنگ بین المللی برای مقابله با داعش شد

سیاسی

وزیر امور خارجه آلمان گفتمان و استدلال را برای مبارزه با داعش کافی ندانسته، خواستار اقدام نظامی هماهنگ علیه تروریست های داعش در سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اشپیگل آن لاین، وزیر امور خارجه آلمان امروز در اظهاراتی خواستار هماهنگی جامعه بین المللی در مبارزه با گروه تروریستی داعش شد.

«فرانک والتر اشتان مایر» وزیر امور خارجه آلمان در یک مصاحبه گفت: گفتمان و استدلال برای مبارزه با داعش کارساز نیست؛ نمی توانیم سر خود را در برف فرو برده و بر جنایت های داعش چشم بپوشیم.

وی در این باره ادامه داد: تنها با اقدامات برنامه ریزی شده جامعه جهانی می توان عملاً با داعش به مبارزه برخواست.

اشتان مایر بدون اشاره به حمایت های پیدا و پنهان محور غربی-عربی از خلق و گسترش داعش در سوریه و سپس در عراق در ادامه افزود: البته راه حل بحران کنونی بحران در سوریه نباید صرفاً به اقدامات نظامی ختم شده و حل و فصل سیاسی مشکلات کنونی این کشور باید در صدر برنامه های جامعه جهانی قرار گیرد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون دارای مشکلات زیادی بوده و در جبهه های متعددی با گروه های تروریستی مانند النصره و داعش مشغول مبارزه است. در این میان، محور عربی-غربی-صهیونیستی از هیچ تلاشی در راستای حمایت از تروریست های داعش و النصره در سوریه دریغ نکرده و تصاویر کمک های آن ها از طرق مختلف مانند ارسال هوایی تجهیزات به تروریست ها گواهی بر صدق این مدعا است.

کد N1031790