فابیوس: پاریس مخالف اعزام نیروی زمینی به سوریه است

سیاسی

وزیر امور خارجه فرانسه که در حال حاضر برای شرکت در اجلاس گروه 20 در شهر آنتالیای ترکیه به سر می‌برد امروز (دوشنبه) در مصاحبه‌ای اظهار کرد، مذاکرات این اجلاس به وضوح حول محور حملات تروریستی پاریس جریان داشته و مجموع رهبران شرکت‌کننده به او حمایت خود از فرانسه و همبستگی با این کشور را اعلام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از پایگاه شبکه رادیویی آر.تی.ال فرانسه، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه این کشور در مصاحبه‌ای که صبح امروز با این شبکه رادیویی انجام داد گفت که در حال حاضر مساله سوریه در بطن مباحثات اجلاس گروه 20 قرار دارد.

وی اظهار کرد: با وجود آن که توجه چندانی به این مساله نشد اما ما به همراه کشورهای اروپایی، عربی، ایران و روسیه روز شنبه در شهر وین در خصوص آنچه که مربوط به طرحی برای سوریه می‌شود توافق داشتیم.

وی تشریح کرد از جمله مسائلی که در جریان مذاکرات روز شنبه شهر وین مورد توافق قرار گرفتند، مسائل آتش‌بس، قانون اساسی یک دولت وحدت ملی، دوران انتقالی، تغییر قانون اساسی و انتخابات بودند.

وی با این حال گفت، آنچه که مورد توافق نبود آینده بشار اسد، رئیس جمهور سوریه بود.

وزیر امور خارجه فرانسه مدعی شد، علت این که در سوریه وحدت وجود ندارد این است که بشار اسد اقدام به تعقیب مخالفان میانه‌رو کرده است.

وی گفت:‌ جایی که در مورد آن توافق وجود ندارد این است که چه اتفاقی برای بشار اسد بیفتد. موضع ما و اکثر کشورها این است که در نهایت اگر ما می‌خواهیم سوریه را متحد کنیم این اتحاد تحت رهبری او به وجود نمی‌آید.

فابیوس اظهار داشت که پاریس مخالف اعزام نیروی زمینی به سوریه است چون معتقد است که نتیجه عکس دارد.

وی تصریح کرد: ائتلاف بین‌المللی به ارتش آزاد سوریه کمک می‌کند اما ما نباید نیروی زمینی به سوریه بفرستیم چون اگر بفرستیم آنها تبدیل به نیروهای اشغالگر خواهند شد.

انتهای پیام

کد N1031687