با عبدالسلام صلاح مظنون تروریستی پاریس آشنا شوید/ صدور حکم بازداشت بین المللی

پلیس فرانسه و بلژیک حکم بازداشت بین المللی فردی را که احتمال می رود در حمله تروریستی روز جمعۀ پاریس نقش داشته باشد، صادر کردند.

با عبدالسلام صلاح مظنون تروریستی پاریس آشنا شوید/ صدور حکم بازداشت بین المللیپلیس فرانسه و بلژیک حکم بازداشت بین المللی فردی را که احتمال می رود در حمله تروریستی روز جمعۀ پاریس نقش داشته باشد، صادر کردند.

 

 

 
حمله ای که ۱۲۹ کشته بر جای گذاشت. این فرد عبدالسلام صلاح نام دارد، یکی از سه برادر فرانسوی که در بلژیک و در محله «مولن بک» بروکسل زندگی می کردند.

برادر بزرگتر ابراهیم صلاح۳۱ ساله، در جریان حمله تروریستی روز جمعه، خود را در بلوار ولتر پاریس، مقابل رستورانی منفجر کرد و برادر دوم روز شنبه توسط پلیس بلژیک دستگیر شد.

برادر سوم یعنی عبدالسلام صلاح ۲۶ ساله، روز شنبه از فرانسه وارد بلژیک شده و مدارک هویتی او توسط مقامات در مرز کنترل شدند. در زمان ورود دوباره او به بلژیک، هنوز پلیس مرزی از نقش او در حادثه تروریستی پاریس آگاه نبوده است.

نام دو تن از برادرها در قرارداد کرایه خودروی استفاده شده در این حمله تروریستی ثبت شده است.

هم اکنون تیم تحقیقاتی به رهبری فرانسه در خاک بلژیک مشغول کار است تا اطلاعات بیشتری را درباره عاملان این حملات به دست آورد.

عصر روز یکشنبه برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه در یک کنفرانس خبری گفت: «حملات فجیعی که روز جمعه به ما ضربه زد خارج از کشور برنامه ریزی و توسط تیمی مستقر در خاک بلژیک به اجرا گذاشته شد و بنا بر تحقیقات، آنها می توانستند از کمکهای همدستی در فرانسه نیز بهره ببرند.»

ژان ژامبون، وزیر کشور بلژیک نیز در این نشست خبری گفت: «در روزهای پیش رو، ما سرویسهای پلیسی و اطلاعاتی مان را بار دیگر گردهم می آوریم تا به بررسی تمامی جوانب و اطلاعات مختلفی که داریم، بپردازیم و اطلاعاتی را که در هر طرف موجود است، تکمیل می کنیم.»

مقامات فرانسه همچنین یکی دیگر از تروریستها به نام عمر اسماعیل مصطفی را نیز شناسایی کرده اند. او یک فرانسوی ۲۹ ساله با اصلیتی الجزایری است. او یکی از سه مهاجمی بود که پس از کشتن ۸۹ نفر در سالن کنسرت باتاکلان، خود را منفجر کرد. او پیش از این توسط پلیس فرانسه به عنوان یک اسلامگرای افراطی شناسایی شده بود.

 

منبع: یورونیوز

31049

کد N1031641