عضو هیات رئیسه مجلس:

21 طرح و لایحه دو فوریتی جلوتر از لایحه شفافیت هزینه‌های انتخاباتی است

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: 21 طرح و لایحه دو فوریتی جلوتر از لایحه‌ی شفافیت هزینه‌های انتخاباتی که از سوی دولت و وزارت کشور به مجلس ارائه شده وجود دارد و به نوبت به آنها رسیدگی خواهد شد.

محمد حسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به مراحل رسیدگی به لایحه دو فوریتی دولت در مورد هزینه‌های انتخاباتی گفت: این لایحه تقدیم مجلس شده و به دلیل این که درخواست دو فوریت شده است به صورت عادی اعلام وصول نخواهد شد، اما باید توجه داشت لوایح و طرح‌های دیگری نیز در نوبت رسیدگی است.

وی تصریح کرد:‌ اگر سایر پیشنهاد دهندگان طرح‌ها و لوایح موافقت کنند می‌شود این لایحه را قدری جلو انداخت. یا اگر به صورت عادی در مجلس مطرح و نمایندگان درخواست تغییر دستور را داشته باشند شاید سریعتر به آن رسیدگی شود و ممکن است به انتخابات اسفند ماه برسد، اما اگر به همین روال بررسی شود شاید به انتخابات سال جاری مجلس نرسد و در انتخابات آینده مورد استفاده و عمل قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، رئیس کمیسیون شوراهای مجلس نیز در گفت و گوی خود با ایسنا از درخواست نمایندگان برای تقاضای تغییر دستور در مورد لایحه شفافیت هزینه‌های انتخاباتی خبر داد و گفت: امضاهای لازم برای این کار در حال جمع آوری است و امیدواریم بتوانیم با تلاشی ویژه و حساسیت دولت در انتخابات آینده مجلس این لایحه را به قانون تبدیل کرده و عملیاتی کنیم.

انتهای پیام

کد N1031511