102 روز تا انتخابات

همراه با آخرین اخبار انتخاباتی

انتخابات,احزاب,انتخابات مجلس دهم

در لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان پیش‌بینی شده منابع نقدی و غیر نقدی تبلیغات انتخابات از طریق دارایی خود شخص نامزد، کمک‌های مستقیم احزاب دارای مجوز، کمک اشخاص حقیقی ایرانی و امکانات عمومی است که طبق قانون می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تصویب لایحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان هزینه‌های انتخاباتی مشخص می‌شود.

با تصویب لایحه شفاف‌سازی منابع مالی انتخاباتی، هزینه‌ها کاهش می‌یابد

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با تصویب لایحه شفاف‌سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان هزینه‌های انتخاباتی به شدت کم و منابع مالی انتخابات مشخص می‌شود

محمدحسین مقیمی در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به این‌که «در شرایط تصویب لایحه مذکور، داوطلبان به جای هزینه‌های زیاد به معرفی خود و ارائه برنامه‌های خود می‌پردازند» افزود: در این شرایط هزینه‌های تبلیغاتی بالا نمی‌رود. روح حاکم بر این لایحه این است که مشخص شود پول داوطلبان از چه منابعی به دست می‌آید و در چه مسیری هزینه می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: بنابراین اگر این طرح و لایحه به تصویب برسند داوطلبان باید در طول دوران تبلیغات انتخابات، برنامه‌های خود را ارائه کنند نه اینکه هزینه‌های گزافی انجام دهند. امیدواریم این لایحه هر چه زودتر در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

قابل ردگیری بودن منابع مالی در انتخابات در همه کشورهای دارای دموکراسی وجود دارد

عبدالرضا رحمانی‌ فضلی وزیر کشور با اشاره به برگزرای انتخابات گفت: شفاف سازی منابع مالی با توجه به پول‌های کثیف در حوزه‌های مختلف و با توجه به سیاست‌های کلی که در آن تأکید شده است باید شفافیت مالی وجود داشته باشد مورد اهمیت است. دولت طرح دوفوریتی برای شفاف‌ سازی آماده کرده است. موضوع قابل ردگیری بودن منابع مالی در انتخابات در همه کشورهای دارای دموکراسی وجود دارد.

وزیر کشور در ارتباط با الکترونیکی شدن انتخابات سال جاری، گفت: حضور پرشکوه مردم در تأمین سرنوشت خودشان نشانه اعتماد و علاقه مردم به نظام حاکم است که پایه اصلی این نظام اقتدار ملی است.

رحمانی فضلی ادامه داد: 90 درصد انتخابات در گذشته به صورت الکترونیکی برگزار می‌شد. اینکه بگوییم صفر تا صد الکتروینکی شدن را ما انجام داده‌ایم، ندیدن تلاش‌های همکاران ما در گذشته است. در این دوره دولت تصمیم داشت تا 10 درصد باقیمانده یعنی اخذ و شمارش آراء را نیز الکترونیکی انجام دهد.

مردم به لیست‌های مورد اطمینان توجه کنند

محمدعلی نمازی فعال سیاسی با تاکید بر این‌که «مردم باید به لیست‌ها و کاندیداهایی که توسط احزاب و گروه‌های شناخته شده، معرفی می‌شوند توجه کنند» گفت: رای دهندگان باید به فهرست‌های ارائه شده از طرف گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی مورد اطمینان توجه کنند، چرا که در لیست‌هایی که ارائه می‌شود، فهرستی از کاندیداها برای سراسر کشور معرفی می‌شود و با رای آوردن اکثریت یک لیست، مجلس از اکثریت منسجم و متفق و هماهنگی برخوردار خواهد شد.

چرا طرح دوفوریتی شفاف‌سازی منابع مالی انتخابات اعلام وصول نمی‌شود

احمد توکلی در تذکری در جلسه امروز دوشنبه مجلس این پرسش را مطرح کرد که چرا طرح دوفوریتی شفاف‌سازی منابع مالی انتخابات اعلام وصول نمی‌شود؟

او ادامه داد: این طرح باعث جلوگیری از فسادهای احتمالی در انتخابات می‌شود و اگر مجلس آن را اعلام وصول نکند در برابر این اتهام قرار می‌گیرد که نمایندگان نمی‌خواهند مسائل مالی انتخابات روشن شود.

تشکیل شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب در خراسان‌شمالی

شیخ‌نژاد اظهار کرد: شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب در استان خراسان شمالی با عضویت 14 حزب و تشکل در استان فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: این احزاب شامل حزب اسلامی کار، خانه کارگر، مردم سالاری، همبستگی و انجمن اسلامی معلمان، جامعه پزشکی، مجمع خط امام، مجمع دانش آموختگان و کارگزاران است.

تلاش اصلاح‌طلبان برای ارائه لیست واحد انتخاباتی در مازندران

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران از تلاش اصلاح‌طلبان برای ارائه لیست واحد در استان خبر داد.

سعید میرزایی در نشست خبری با اهالی رسانه با اشاره به این‌که «جبهه اصلاحات در مازندران از سه ماه پیش شکل گرفته و با اولویت انتخابات اسفند 94 فعالیت می‌کند اما پس از انتخابات نیز فعالیت خواهد داشت» عنوان کرد: این تشکیلات از اهمیت بالایی برخودار است و این اهمیت از آنجایی ناشی می‌شود که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با معرفی دبیران کل احزاب در کشور در شهرستان‌‎ها نیز شکل گرفته است.

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران با بیان این‌که «تمام اصلاح طلبان باید در انتخابات صاحب نظر شوند» افزود: برای این منظور شورای هماهنگی با حضور احزاب 14 گانه‌ای که در این بخش فعالیت می‌کنند و شامل نخبگان و تمام کسانی می‌شود که در حوزه اصلاح طلبان فعالیت دارند تشکیل شده و گاها با برخی تشکیلات دیگر اصلاح طلبی دارای اعضای مشترک نیز هستیم که برای رسیدن به نتایج مشترک همفکری می‌کنیم.

میرزایی با بیان این‌که «فضای اصلاح‌طلبی را منحصر به چند اسم نمی‌بینیم و درب‌های این تفکر به روی همه باز است» یادآور شد: در این جبهه از کسانی که میثاق ببندند حمایت می‌کنیم تا بزرگتر شویم.

آغاز به کار حزب کارگزاران در شهرستان بویراحمد

حزب کارگزاران شهرستان بویراحمد با حضور اعضای شورای مرکزی استان و چند تن از اعضای شاخه جوانان استان افتتاح شد و آغاز به کار کرد.

در این جلسه گزارشی توسط دستان عزیزی، رئیس حزب کارگزاران استان کهگیلویه و بویراحمد در مورد شکل‌گیری و اهداف حزب ارائه شد.

غلامحسین هادیانی قائم مقام حزب، حسین روحانی و عبدالحمید پناهی از اعضای شورای مرکزی استان کهگیلویه و بویراحمد صحبت‌هایی در مورد نحوه شکل‌گیری و فعالیت‌های حزب داشتند. و پیشنهادات برای هرچه بهتر شدن فعالیت‌های حزبی بخصوص فعال شدن کانون ها ارائه شد.

انتهای پیام

کد N1031510