امیرعبداللهیان در دانشگاه شریف:

در جریان مذاکرات می‌خواهند نفوذمان را در منطقه نادیده بگیریم

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران در همه کشورهای منطقه دارای نفوذ است، گفت: برخی دیپلمات های ارشد در جریان مذاکرات از ما می خواهند نفوذ خود را در منطقه نادیده بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم در دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه گفت: در هر یک از کشورهای عربی نوع و سطح خاصی از نفوذ انقلاب تعریف شده اما مهم مبحث گفتمانی انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به عقبه گفتمان انقلاب اسلامی گفت: رهبری قوی و خون شهدا پشتوانه انقلاب هستند، گفتمان رهبری قوی ترین پشتوانه انقلاب اسلامی است و غربی ها می گویند بزرگترین سرمایه ایران مواضع رهبری آن است که در سطوح مختلف تاثیرگذاری دارد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: اگر امروز حرف جمهوری اسلامی ایران مورد توجه است، به خاطر عقبه انقلاب، رهبری معظم، اندیشه های امام خمینی و دستاورد خون شهیدان است.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه بدون تردید، جمهوری اسلامی ایران در همه کشورهای منطقه دارای نفوذ است، خاطرنشان کرد: البته این نفوذ به منزله دخالت ما در کشورهای منطقه نیست.

وی گفت: برخی دیپلمات های ارشد در جریان مذاکرات از ما می خواهند نفوذ خود را در منطقه نادیده بگیریم در حالی که کشورها میلیاردها دلار هزینه می کنند تا به این نفوذ برسند و ما به خاطر گفتمان و رفتار انقلاب اسلامی دارای نفود شدیم که باید آن را در راستای منافع ملی، امنیت کشور، امنیت منطقه و جهان اسلامی به کار گیریم.

امیر عبداللهیان یادآور شد: اینکه برخی درک درست ندارند و نفوذ ما را به دخالت تعبیر می کنند به خاطر کج فهمی آنهاست.

ادامه دارد...

کد N1031467