برومندی در تذکری:

اجرای طرح پزشک خانواده در استان فارس متوقف شود

پزشک خانواده

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی خواستار توقف اجرای طرح پزشک خانواده در استان فارس شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ محمد مهدی برومندی در تذکری در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس با تقدیر از عملکرد وزیر بهداشت در ارتقای سطح سلامت جامعه در عین حال گفت: متاسفانه اجرای طرح پزشک خانواده در استان فارس مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، مردم فارس چه فرقی با مردم سایر مناطق کشور دارند؟ ما از وزارت بهداشت می‌خواهیم در جهت توقف این طرح اقدام کند.

وی همچنین در تذکری به وزیر راه بر لزوم تسریع در اجرای پروژه ایستگاه راه‌آهن مرودشت تاکید کرد و گفت: اخیراً وزیر راه از پروژه محور ارسنجان - خرامه بازدید کرد، اما هنوز پیمانکار مربوطه در محل مستقر نشده و ما هر روز شاهد بروز تصادفات خونین در این محور هستیم و حتی اخیراً اعضای یک خانواده در این محور جان خود را از دست دادند.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم تبدیل شهرستان مرودشت به فرمانداری ویژه، گفت: از طرف دیگر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باید در جهت تخصیص خسارات صندوق بیمه کشاورزی اقدام کند، زیرا متاسفانه هنوز این خسارت‌ها پرداخت نشده و کشاورزان حتی پول خرید بذر را ندارند. از وزارت جهاد کشاورزی نیز می‌خواهیم تخریب خانه‌های کارگری کشاورزان در مزارع را متوقف کند، زیرا کشاورزان از این اماکن برای نگهداری کود و سم و ادوات کشاورزی استفاده می‌کنند.

برومندی در تذکری به وزیر صنعت گفت: علی‌رغم بازدید نعمت‌زاده از کارخانجات صنعتی آزمایش، هنوز هیچ تصمیم عملی برای نجات این گروه گرفته نشده است.

وی در پایان بر لزوم افتتاح پلی‌کلینیک تخصصی مرودشت و عدم تعطیلی درمانگاه شماره 1 این شهر و اجرای مصوبه مجلس برای به‌کارگیری نیروهای پیش‌دبستانی و حق‌التدریسی تاکید و از اقدام وزارت نفت برای گازرسانی به مناطق روستایی حوزه انتخابیه خود قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N1031321