نماینده اقلید در نطق میان دستور؛

سیستم اجرایی کشور به برجام داخلی احتیاج دارد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از وضعیت رکود در کشور گفت: سیستم اجرایی کشور نیاز به برجام داخلی دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، الیاس طاهری در جلسه علنی امروز مجلس در نطق میان دستور خود با بیان اینکه سربازان جبهه فرهنگی لیبرال ها و مرعوبین نیستند لذا دفاع از باورهای فرهنگی باید به مجاهدان و دین باوران سپرده شود، گفت: در توافق هسته ای علیرغم دشمنی آشکار و تضاد منافع طرفین، بالاخره غربی ها در چارچوب یک فرآیند تعریف شده به پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی ایران نشستند.

وی افزود: آنها در این فرآیند مجبور به پذیرفتن حق مشروع ملت ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم شدند، بنابراین مذاکرات هسته‌یی تحولی مهم درصحنه بین المللی شد و تأثیرگذاری نظام در معادلات بین المللی و تثبیت آن به عنوان یک نظام مردمسالار مستقل را نشان داد.

نماینده مردم اقلید در مجلس همچنین اظهار کرد: از سربازان عرصه دیپلماسی کشور قدردانی می‌کنم و از ایشان می‌خواهم که در دفاع از عزت ملی از هیچ چیز فروگذار نکنند و غربی‌های زورگو و عاری از منطق بدانند تا زمانی که معادله توحش و حق وتو برقرار است و زرادخانه‌های کشتار جمعی آنها بر سر مردم مظلوم جهان فرو می‌ریزد و تا نسل کشی ادامه داشته باشد و به امحای کلاهک‌های هسته‌ای خود اقدام نکنند، روی آرامش را نخواهند دید.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: در نقطه مقابل آنها، تمدن های ریشه داری وجود دارد که زورگویی و تهدید را بر نمی‌تابند و این رویکرد ضد بشری و غیر دموکراتیک آن‌ها را به چالش خواهند کشید.

طاهری خاطرنشان کرد: بنابراین تدوام توافق ما با شما نیز منوط به نشان دادن حسن نیت و رفتاری کاملا عادلانه و قانونمند در اجرای تعهدات متقابل است و ذره ای شانه خالی کردن از مسئولیت های پذیرفته شده در برجام کافی است تا ملت ایران با قدرت به مواضع قبلی خود بازگشته و با شما معامله ای شایسته انجام دهد که در این زمینه هم رعایت الزامات 9 گانه مندرج در فرمان مقام معظم رهبری خواست عمومی ملت ایران است.

وی در ادامه اظهار کرد: تا زمانی که دولت خود را از یوغ خام فروشی نفت و شرکت های دولتی آزاد نکرده و تا وقتی بار سنگین هزینه‌های جاری ناشی از امپراطوری سازمان‌های عریض و طویل را بر زمین نگذارد اصولا صلاحیت اظهارنظر در مورد اصلاح وضع اقتصاد ملی را نخواهد داشت چه رسد به اینکه بخواهد خود را تکانی داده و کاری کند.

نماینده مردم اقلید در مجلس با بیان این که سیستم اجرایی کشور به برجام داخلی احتیاج دارد، والا که این سیستم دوره های بدون تحریم را هم تجربه کرده است گفت: آمار و ارقام عملکرد ما به ویژه در عرصه اقتصاد رقابتی در مقیاس جهانی قبل از تحریم، حین تحریم و پس از تحریم نگران کننده است و بیهوده با آدرس های غلط مردم را فریب ندهیم.

طاهری تاکید کرد: رکود همان بلایی است که فریاد مردم را بلند کرده است، مگر این پدیده در تاریخ بشر سابقه نداشته، چرا فقط به افکار بسته مشاوران خود تکیه می کنیم و نخبگان اقتصادی هستند که خروج از رکود را از منظر دیگری می‌بینند چرا به آن‌ها توجه نمی کنید.

وی با اشاره به معضل بیکاری در جامعه اظهار کرد: آمار بیکاری در استان فارس بیداد می کند و این همه شرمندگی را نمی توان جبران کرد پس غیرت ملی و حمیت دینی ما کجا رفته است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس همچنین با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزیر جهاد و کشاورزی صحنه حمایت از کشاورزان را خالی کرده است و بیشترین آسیب از کم کاری این وزارتخانه دامن کشاورزان استان فارس به ویژه شهرستان اقلید را گرفته است.

این نماینده مجلس در ادامه نطق خود بیان کرد: سوء مدیریت در واردات بی‌رویه کشاورزی و صنعت ما را به قهقرا کشانده است، 52 میلیارد دلار واردات، 25 میلیارد دلار کالای وارداتی قاچاق که تنها با 20 هزار دلار آن یک فرصت شغلی پایدار از کشور رخت می‌بندد؛ این در حالی است که دلارهای نفتی را صرف خرید پرتقال مصری و پروتئین اروپایی می کنید اما سیب درختی، حبوبات، دام و سایر محصولات داخلی روی دست مردم باقی می ماند.

طاهری افزود: آیا بسته کوچک ضد رکود دولت، تمرین جدید برای سوءاستفاده از تمهیدات و نقد شرکت‌های بد عهد دولتی و سایر سودجویان است یا واقعا به دنبال خروج از رکود هستند این در حالی است که پیش از این کشورهای دنیا تب هلندی را در عرصه اقتصاد تجربه کرده اند اما آیا نورچشمی ها به مردم و تولیدکنندگان فرصت نفس کشیدن خواهند داد.

انتهای پیام

کد N1031208