اعلام جنگ گروه هکری "انانیمس" علیه داعش

داعش

هکرهای گروه "انانیمس" جنگ الکترونیکی علیه گروه تروریستی داعش به راه انداخته است. انانیمس در پی حملات تروریستی در فرانسه علیه این شبه‌نظامیان بدنام "جنگ تمام عیار" اعلام کرده و وعده داده تا تک‌تک حامیان آنلاین را شکار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، این ماموریت جنگی برای ریشه‌کن کردن تبلیغات تروریسم و شبکه‌های جذب آن از اینترنت از طریق ویدیویی در یوتیوب اعلام شد و یک سخنگوی انانیمس ماسک‌پوش وعده داد تا بزرگترین عملیات ممکن را علیه گروه تروریستی داعش به راه بیندازند.

این گروه با وعده بکار گرفتن مهارتشان برای "متحد کردن بشریت" هشدار داد که تروریست‌ها منتظر "حملات سایبری بزرگتری" باشند. سخنگوی گروه هکری انانیمس گفت: انانیمس از سراسر جهان شما را شکار می‌کند. بدانید که شما را پیدا می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که بروید. جنگ اعلام شده، پس آماده باشید. مردم فرانسه قوی‌تر از شما هستند و از این قساوت هم قوی‌تر بیرون می‌آیند.

انانیمس یک شبکه بین‌المللی از فعالان هکری است که پس از حمله ماه ژانویه به مجله طنز شارلی ابدو در پاریس از مرزهای سایبری فرانسه دفاع کرد. در تمام طول سال، این گروه هزاران مورد از اکانت‌های توئیتر را که از سوی اعضای داعش و یا حامیان آنها راه اندازی شده بود، رهگیری، هک و غیر فعال کرد. براساس گزارش اخیر فارن پالسی، فعالیت یکساله این هکرها موجب شد تا 149 وب‌سایت مرتبط با داعش غیرفعال شود. انانیمس همچنین اخیرا اعلام کرد که می‌تواند رد یک گروه هکری حامی داعش موسوم به سایبر خلافت را که از دست‌کم 10 توئیتر برای مدیریت تنها یک آدرس آی‌پی در کویت استفاده می‌شود، پیدا کند.

انتهای پیام

کد N1031191