وزیر دفاع آلمان خطاب به رهبران جهان: به پا خیزید و در برابر داعش بایستید

ایرنا نوشت: «اورسولا فن در لین »(Ursula von der Leyen) وزیر دفاع آلمان در گفت و گو با شبکه تلویزیونی اِی آر دی (ARD) آلمان گفت:' جهان باید به پا خیزد و در برابر داعش بایستد.'

وی گفت: 'ما باید به پا خاسته و محکم در برابر داعش بایستیم. بسیار مهم است که در شرایط کنونی داعش ما را مرعوب نکند.'
وزیر دفاع آلمان افزود، داعش به ویژه کشورهایی را هدف قرار می دهد که همزیستی مسالمت آمیز ادیان در آنجا برقرار است.
'فن در لین' گفت، دلایل متقاعد کننده ای وجود دارد که داعش مسئول حملات تروریستی جمعه شب پاریس بوده است.
به دنبال این حملات، آلمان اعلام کرد که از نبرد فرانسه علیه داعش حمایت می کند.

تعداد قربانیان عملیات تروریستی جمعه شب گذشته پاریس به 132 تن افزایش یافته است. این حادثه چند صد مجروح داشته که وضعیت شماری از آنان وخیم اعلام شده است. گروه تروریستی - تکفیری داعش در بیانیه ای مسئولیت این اقدام را برعهده گرفته است.

بر اساس اعلام رسانه های خبری در میان قربانیان حادثه تروریستی پاریس اتباع بیش از 14 کشور دیگر از جمله آمریکا، اسپانیا، الجزایر، انگلیس، برزیل، بلژیک، پرتغال، تونس، رومانی، سوئد، سوئیس، شیلی، مراکش و مکزیک دیده می شوند.
مقام های قضایی فرانسه تاکنون چهار تن از هشت نفر عامل این حادثه تروریستی را که همگی کشته شده اند، شناسایی کرده است.
پایتخت فرانسه جمعه شب شاهد شش تیراندازی و دو انفجار انتحاری در هفت نقطه بود. این نخستین عملیات انتحاری درخاک فرانسه در تاریخ این کشور است.

انفجار اول در ساعت 21 و 20 دقیقه به وقت پاریس در نزدیکی استادیوم فوتبال در سن دونی، هنگام بازی دوستانه دو تیم آلمان و فرانسه رخ داد. فرانسوآ اولاند داخل این استادیوم بود و به سرعت محل را ترک کرد و برای تشکیل جلسه اضطراری به وزارت کشور رفت. انفجار دوم نیز حدود 15 دقیقه بعد اتفاق افتاد.

همزمان شش تیراندازی در پنج نقطه در مناطق 10 و 11 پاریس رخ داد. همچنین افراد مسلح با ورود به سالن کنسرت 'باتاکلان' بیش از یک هزار و 500 نفر را به گروگان گرفتند. گروگان گیری در نیمه شب با دخالت پلیس پایان یافت و در جریان آن بیش از 80 نفر به همراه چند مهاجم کشته شدند.

52261

کد N1031077