دانمارک بمباران مواضع داعش در سوریه را خواستار شد

وزیر امور خارجه دانمارک به دنبال حملات تروریستی در پاریس تاکید کرد: جنگنده‌های دانمارک که اوایل سال جاری میلادی در عراق در حال فعالیت بوده و سال آتی میلادی نیز مجددا به درگیری‌ها باز می‌گردند، باید اجازه بمباران مواضع داعش در سوریه را نیز داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دانمارک در سال 2014 میلادی هفت جنگنده اف- 16 در اختیار ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا قرار داد و در سپتامبر سال جاری میلادی به منظور استراحت پرسنل و اقدامات مربوط به حفظ و نگهداری این جت‌ها نیروها و تجهیزات خود را از این ائتلاف خارج کرد.

"کریستین ینسن"، وزیر امور خارجه دانمارک گفت: ما باید هرچه سریعتر جنگنده‌های اف- 16 دانمارک را به درگیری‌ها در عراق و سوریه بازگردانیم. دولت دانمارک امیدوار است که این جت‌ها با اختیارات بیشتر به میدان نبرد بازگردند و بتوانند مواضع داعش را هرجایی که هستند حتی در سوریه بمباران کنند.

یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه دانمارک ضمن تایید این اظهارات گفت: تصمیم گسترش اختیارات جنگنده دانمارک برای بمباران داعش در سوریه باید به تصویب پارلمان دربیاید.

با این حال مشارکت دانمارک در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش مناقشه‌آمیز نبوده است. قرار است این جت‌های جنگنده اواسط سال آتی میلادی به خاورمیانه بازگردند.

دانمارک در فوریه سال جاری میلادی هنگامی که یک جوان افراطی دو تن را در دو حمله مجزا کشت مورد حمله قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N1030880