هنیه: انتفاضه قدس یک تحول راهبردی در منطقه ایجاد کرد

نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تاکید کرد که انتفاضه قدس ضربه قوی و کوبنده به رژیم صهیونیستی و طرح های آن در مسجد مبارک الاقصی و منطقه زد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه، نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در مراسم تجلیل از حافظان قرآن مجید در غزه تصریح کرد: انتفاضه قدس همچنان پیش می‌رود و تمامی توطئه‌های دشمنان برای مهار و خاموش کردن شعله آن را پشت سر گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: بدون تلاش و کوشش نسل قرآنی امکان آزادی بیت المقدس و مسجد مبارک الاقصی و فلسطین وجود ندارد. تربیت حافظان قرآن زمینه‌ساز پیروزی ملت فلسطین و آزادی این سرزمین می‌شود.

نخست‌وزیر سابق فلسطین بار دیگر یادآور شد: انتفاضه قدس یک تحول راهبرد عظیم در سطح فلسطین و منطقه ایجاد کرد. وی اظهار کرد: انتفاضه تقدیر حق تعالی است و در زمان مناسب خود شکل گرفت. این حرکت خودجوش پس از پاره‌ای مقدمات آغاز شد و نمی‌توان آن را تافته جدا بافته از جریان مقاومت و پایداری تلقی کرد.

هنیه ادامه داد: ما ملتی هستیم که در بطن انتفاضه‌ها و انقلاب‌های زیادی بزرگ شده ایم.

نائب رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن تمجید از اجرای عملیات‌های انفرادی جوانان فلسطینی در کرانه باختری و قدس، تاکید کرد: این جوانان مسجد الاقصی و سرزمین و ملت فلسطین را از چنگال اشغالگران صهیونیست آزاد خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N1030666