حکم جلب بین‌المللی برای مظنون فراری حملات پاریس

حملات پاریس

پلیس فرانسه اعلام کرد، در تعقیب فردی است که احتمالا یکی از مهاجمان حملات پاریس پلیس فرانسه اعلام کرد، در تعقیب فردی است که احتمالا یکی از مهاجمان حملات پاریس بوده است.بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بحکم جلب بین‌المللی برای دستگیری این مظنون صادر شده و پلیس عکس و مشخصات این فرد را منتشر کرده است. این مظنون "عبدسلام صلاح" نام دارد که ۲۶ ساله و متولد بروکسل است.

در اطلاعیه پلیس به مردم هشدار داده شده که او فردی خطرناک است و از مردم خواسته شده در صورت شناسایی او "خود وارد عمل نشوند."

گفته می‌شود او یکی از سه برادری است که در برنامه‌ریزی و اجرای حملات پاریس دست داشته‌اند. یکی از این سه نفر در حمله به سالن کنسرت باتاکلان پاریس کشته شد و دیگری در بلژیک دستگیر شده است.

گزارش‌ها حاکیست که او قبلا به عنوان کسی که یکی از اتومبیل های به کار گرفته شده در حمله را اجاره کرده بود شناسایی شده است. شناسایی او پس از آن بود که عبدسلام صلاح و دو نفر دیگر صبح شنبه در نزدیکی مرز بلژیک توسط پلیس متوقف شدند، اما پس از بررسی کارت شناسایی ظاهرا به آنها اجازه ادامه مسیر داده شد؛ ظاهرا به این دلیل که رابطه آنها با حملات در آن لحظه مورد سوءظن نبود.

این اتومبیل ظاهرا همان فولکس واگن پولو است که در مقابل تالار کنسرت باتاکلان پیدا شد.

پیشتر پلیس فرانسه گفته بود دومین خودرویی را که برای حملات مهاجمان حملات مرگبار پاریس از آن استفاده شده، پیدا کرده است.

این خودرو یک سیات مشکی است که در مونتروی در حومه شرقی پاریس رها شده بود و بنا بر گزارش‌ها در داخل آن اسلحه کلاشنیکف پیدا شده است. این همان جایی بود که مهاجمان به روی مردم در میکده ها و رستوران ها آتش گشودند.

به گفته خبرنگاران پیدا شدن اسلحه رها شده در این خودرو به معنای آن است که احتمالا همه مهاجمان کشته نشده‌اند و فرد یا افرادی از آنها فرار کرده‌اند. هر دو اتومبیل در بلژیک اجاره شده بود.

هم‌زمان مقام‌های امنیتی بلژیک اعلام کرده‌اند که تا کنون هفت نفر را در ارتباط با حملات مرگبار جمعه شب در پاریس دستگیر کرده‌اند.

بر اساس اطلاعیه‌ای که دادستانی فرانسه منتشر کرده، حداقل سه نفر از کسانی که در حملات پاریس نقش داشتند ملیت فرانسوی داشتند و دو نفر از آنها در بروکسل پایتخت بلژیک زندگی می‌کردند.

یکی از آن دوجوان بیست ساله‌ای بود که خود را در نزدیکی ورزشگاه منفجر کرد و دیگری مرد سی ساله‌ای که خود را در بلوار ولتر منفجر کرد.

دولت فرانسه پیش از این از شناسایی یکی از این سه نفر خبر داده و نام او را عمر اسماعیل مصطفی، شهروند فرانسوی الجزایری‌تبار اعلام کرده بود. پلیس شش نفر از اعضای خانواده عمر اسماعیل مصطفی را دستگیر کرده و در حال بازجویی از آنها است.

از سوی دیگر، روز یک‌شنبه جمعیت حاضر در "پلاس دو لا رپوبلیک" از میادین اصلی شهر پاریس که برای گرامیداشت یاد قربانیان جمع شده بودند برای لحظاتی وحشتزده شد. جمعیت با شنیدن صدایی شبیه گلوله شروع به فرار کرد اما پلیس بعدا گفت که مردم احتمالا صدای ترقه را با رگبار اشتباه گرفته‌اند.

انتهای پیام
کد N1030627