سارکوزی: با روسیه همکاری کنید تا داعش را شکست دهید

فرانسه,داعش,تروریسم

رئیس جمهور سابق فرانسه خواهان تغییر در سیاست کشورش در قبال سوریه و روی آوردن به همکاری با روسیه برای از بین بردن گروه تروریستی داعش شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه و رهبر حزب اتحاد برای جنبش مردمی (UMP) در پی وقوع حملات تروریستی در شهر پاریس اظهار کرد: در جنگ با داعش ما به همه نیاز داریم. نمی‌توانیم در سوریه دو ائتلاف برای جنگ با داعش داشته باشیم.

فرانسه بخشی از یک ائتلاف تحت رهبری آمریکا است که دست به اجرای حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق و سوریه می‌زند.

سارکوزی که این اظهارات را بعد از دیدارش با فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه مطرح کرد، خاطر نشان ساخت، نباید در فرانسه تنها برای حفاظت از رخدادهایی مثل کنفرانس آب‌وهوای سازمان ملل که چند روز دیگر در این کشور برگزار می‌شود تدابیر سفت و سخت امنیتی اجرا کرد بلکه این تدابیر باید برای مردم فرانسه نیز به اجرا در آیند.

اولاند امروز(یکشنبه) با رهبران مخالفان دولتش از جمله مارین لوپن، رهبر جبهه ملی و نیکولا سارکوزی، رهبر محافظه‌کاران این کشور دیدار کرد.

همچنین برخی منابع وابسته به حزب سارکوزی به خبرگزاری فرانسه اعلام کردند، وی قصد دارد از دولت فرانسه بخواهد برگزاری کنفرانس آب‌وهوای سازمان ملل در این کشور را که از 30 نوامبر برگزار می‌شود برای مدت چند ماه به تاخیر بیاندازد.

با وجود آن‌ که دولت فرانسه تاکید کرده این کنفرانس که از 30 نوامبر آغاز می‌شود، طبق برنامه برگزار خواهد شد اما یکی از این منابع گفت: برگزار کردن کنفرانس آب‌وهوای سازمان ملل در این تاریخ به معنی پذیرش ریسک‌های باورنکردنی است.

انتهای پیام

کد N1030396