کره‌شمالی از بدترین کشورها در زمینه اذیت و آزار مذهبی

گزارشی جدید فاش ساخته که کره شمالی یکی از بدترین کشورهایی است که اذیت و آزار مذهبی در آن رخ می‌دهد و در دوران حکومت کیم جونگ اون اعدام خودسرانه تبعه‌های این کشور که با مسیحیان کره جنوبی ارتباط برقرار می‌کنند، افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، بنیاد موسوم به "کمک به کلیساهای نیازمند جهان" که یک بنیاد متعلق به کلیسای کاتولیک رُم است فاش ساخت آن دسته از کسانی در کره شمالی که با ایدئولوژی موسوم به "جوچه" و فرقه‌ای که خاندان کیم بر اساس آن درست کرده‌اند مخالف بودند هدف سرکوبگری خشونت آمیز قرار گرفته‌اند.

این گروه همچنین گفت که آزار مذهبی شدید در سراسر جهان علیه مسیحیان اجرا می‌شود.

در گزارش این سازمان با عنوان "آزاردیده و فراموش شده" تصریح شده که از جمله کشورهایی که در آنها بی‌عدالتی علیه مسیحیان صورت می‌گیرد، کره شمالی، چین،‌ عربستان، سوریه و سودان هستند.

این تحقیق بر اساس اطلاعات و مدارکی که از سال 2013 تا 2015 جمع آوری شدند صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، آزار مسیحیان از سوی حکومت کره شمالی از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون در این کشور تشدید شده است.

بر اساس این گزارش، در یک مورد خاص 33 مسیحی کره شمالی که با گروه‌های مسیحی در کره جنوبی ارتباط برقرار کرده بودند به شکل خودسرانه اعدام شدند.

در کره شمالی تنها پذیرفتن یک کلیسای مسیحی که از جانب حکومت این کشور مجوز دریافت کرده مجاز است و در عین حال پذیرش مسیحیت بدون تایید دولت می‌تواند منجر به بازداشت، شکنجه یا اعدام شود.

اگر چه قانون اساسی کره شمالی گفته که آزادی مذهبی را تضمین می‌کند اما در عمل دولت این کشور تفاوت‌های سیاسی یا مذهبی را تحمل نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N1030356