وزیر اطلاع رسانی سوریه: هر توافقی که منافع سوری‌ها را برآورده نکند، الزام‌آور نیست

ایسنا نوشت: وزیر اطلاع رسانی سوریه ضمن اشاره به این که فرانسوی‌ها با سلاح‌های خودشان هدف قرار گرفتند، تاکید کرد: هر توافقی که منافع سوری‌ها را برآورده نکند، الزام‌آور نیست و خواسته مردم پایه و اساس در هر توافقی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه خاطرنشان کرد: باید گزینه‌های مردم و خواسته‌های آنها پایه و اساس هر توافقی باشد و هر راه حلی باید تحت نظر مردم و اراده آزاد صورت بگیرد.

وی درخصوص کنفرانس وین درباره بحران سوریه نیز گفت: سوریه کشوری است که به تعهدات خود احترام می‌گذارد و منافع خود و مردمش را برآورده خواهد کرد لذا هر توافقی که منافع سوری‌ها را برآورده نسازد، برای سوریه الزام‌آور نیست.

الزعبی افزود: گزینه‌های کلیدی مردم سوریه، قابل مناقشه و چانه زنی با دوستان و دشمنان نیست و آنچه که سوری‌ها می‌خواهند، اجرا خواهد شد، حال ممکن است که سوری‌ها خواهان نظام دیکتاتوری یا نظام دموکرات یا حتی پادشاهی باشند.

این مقام سوری درخصوص حملات اخیر در فرانسه نیز گفت: فرانسوی‌ها با همان ابزار و سلاح‌هایی کشته شدند که کشورهای حامی تروریسم آنها را از فرانسوی‌ها خریداری کرده بودند.

52261

کد N1030179