رحیم‌پور ازغدی: ایران در کنار آمریکا، انگلیس و روسیه از قدرت های دنیا است/ فسادزدایی کنیم تا نگندیم

تسنیم نوشت: حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی صبح امروز در مراسم افتتاحیه همایش استحکام ساخت درونی قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران، خطرناک‌ترین نفوذ را، نفوذ در ذهن تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان یک انقلاب دانست و گفت: قدرت تنها وقتی قدرت است که از آن استفاده شود. خیلی‌ها ابزار و امکانات قدرت را در حوزه‌های ملی و بین‌المللی دارند، اما یا به آن واقف نیستند یا به آن باور ندارند و اگر هم باور داشته باشند، بلد نیستند که چطور از آن استفاده کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: در زمانی زندگی به سبک غربی افتخار بود، اما در سفری که بنده به چند کشور اروپایی داشتم بخش‌های مهم پایتخت‌های کشورهای اروپایی، محل پز دادن جوانان مسلمان شده و برای مانور به خیابان‌ها می‌آیند. محلاتی در پایتخت کشورهای اروپایی وجود دارد که مسلمان‌نشین شده‌اند، این یعنی آغاز پایان غرب.

وی در ادامه افزود: ما باید بفهمیم که دنیا را تغییر داده‌ایم. ایران یکی از 4 قدرت دنیا در کنار آمریکا، روسیه و انگلیس در قرن آینده است و این را معاون رئیس‌جمهور آمریکا اذعان کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه نخبگان ما اهمیت قدرت‌مان را درک نکرده‌اند و یا اینکه اگر هم درک کرده‌اند، هنوز نتوانسته‌اند از آن استفاده کنند. اگر انقلاب ما نبود هیچ کدام از این اتفاقات امروز در جهان رخ نمی‌داد. ما امروز نه تنها در پیچ تاریخی قرار داریم، بلکه پیچ تاریخی بشر در حال اتفاق افتادن است.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: اگر 11 سپتامبر واقعا توطئه‌ای نبود و چند جوان عرب توانستند کانون‌های قدرت غرب را در هم بکوبند، نشان‌دهنده قدرت پوشالی آنهاست. اینها زمانی می‌گفتند که با ما باشید تا امنیت‌تان حفظ شود، اما امروز حتی نمی‌توانند امنیت خود را حفظ و تامین کنند.

وی تصریح کرد: اگر ما ضعیف بودیم صدها اتفاق مشابه پاریس باید در تهران اتفاق می‌افتاد کما اینکه برای آن نیز برنامه‌ریزی کرده بودند.

رحیم‌پور ازغدی یکی از مصادیق نفوذ را در نفوذ در ذهن حاکمیت و نخبگان دانست، اظهار داشت: ما باید به این نتیجه برسیم که در ابزار خطا و اشتباه کرده‌ایم. این اولین عامل نفوذ و ساختارشکنی برای ما به عنوان یکی از قدرت‌های جهان است. متاسفانه بعضی از تصمیم‌سازان تحت تاثیر این گزاره قرار گرفته‌اند، اما باید با حسن نیت به این نتیجه برسند که در اهداف اشتباه نکرده‌ایم، بلکه اشتباهمان در ابزار بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: غربی‌ها در شرایط امروز می‌خواهند مرز بین محاسبه‌گر و قمارباز را بردارند و قصد دارند هدف‌های ما برمنافع آنها مشروط شود و اهداف ما به مسائل دست دوم تبدیل شود که این یکی از ارکان نفوذ است.

وی قدرت نرم‌افزاری را، قدرت به کار بردن قدرت دانست و اظهار داشت: باید قبول کنیم که انقلاب اسلامی قوی شده، نباید بگذاریم فسادهای مالی و اشکالات در ابزار و روش‌ها مانع باورپذیری قدرت ما شود. باید ابزارها و روش‌ها را اصلاح کنیم.

رحیم‌پور ازغدی افزود: ای کاش بعضی تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان ما غربی بودند، اما به دلیل اینکه غرب‌زده هستند حرف‌هایی را می‌زنند که حتی آنها نیز نمی‌گویند. بعضی از مسئولان ما این‌طور هستند که باید انگلیسی و عبری به آنها بگویند که ما توانسته‌ایم دنیا را تغییر دهیم و یکی از 4 قدرت جهان در قرن آینده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه باید خودمان را فسادزدایی کنیم و نگذاریم که از درون خودمان بگندیم، گفت: جریانات وهابی هم که حتی با ما مخالفند گوشه چشمی به پیشرفت‌ها و قدرت ما دارند.

رحیم‌پور ازغدی اضافه کرد: ما در ادبیات انقلاب اسلامی کلمه‌ای به نام تنش‌زدایی با استکبار نداشته و نداریم، البته تنش‌زدایی با کشورهای دوست و همسایه ممکن است اتفاق بیفتد، اما ما هیچ تنش‌زدایی با کشورهای استکباری نداریم.

2727

 

 

کد N1029901