شریعت نژاد:

حفظ اراضی کشاورزی و باغی در گروی حمایت دولت از کشاورزان است

سیاسی

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی حفظ اراضی کشاورزی و باغی را در گروی حمایت دولت از کشاورزان دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) عطاء الله شریعت نژاد در تذکری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) ضمن تشکر از سفر اخیر رئیس جمهور و هیأت دولت به استان مازندران ابراز امیدواری کرد که این سفر منشا خدمات و موجب امیدواری هر چه بیشتر مردم استان به توسعه و سازندگی باشد.

وی همچنین ضمن ابراز تاسف از اتفاقی که موجب آزردگی آذری زبان ها شده در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: آیا اراضی به مساحت 500 تا 1000 مترمربع در بافت روستاها می تواند به عنوان زراعت و باغ تلقی شود ؟ آیا انجام یک فعالیت اقتصادی زراعی و باغی در اراضی با این مساحت ممکن است؟ الگوی شما برای اقتصادی نمودن آن چیست؟ شما که به این اراضی تسهیلات نمی دهید و وزارت جهاد کشاورزی هیچ نقش حمایتی و موثری در خصوص فعالیت های زراعی و باغی ندارد پس چه اصراری به حفظ این اراضی در بحث زراعت و باغداری دارید در حالیکه مالکان آن مستاجراند و می خواهند برای خود و فرزندانشان منزل مسکونی احداث کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مساحت باغات چای به نصف کاهش یافته است افزود: مبالغ مربوط به برگ سبز چای پنج ماه است به چایکاران پرداخت نشده است کشاورزان منطقه اعم از تولیدکنندگان مرکبات، کیوی و گل و گیاه چشم انتظار اقدامات دولت در خصوص فروش محصولات خود هستند. بدیهی است حفظ این اراضی در گروی حمایت دولت از کشاورزانی است که محصولاتشان روی دستشان مانده است در غیر این صورت باید شاهد تشدید تغییر کاربری اراضی با مساحت بالاتر باشیم.

شریعت نژاد با بیان اینکه عدم مدیریت بر روی رودخانه‌های غرب مازندران موجب خسارات قابل توجه به ابنیه و سازه های مختلف اعم از پل ها‌،منازل مسکونی و تاسیسات شده اضافه کرد: همچنین با وجود اینکه در چندین مرحله مصوبه دولت به بانک مرکزی و سایر بانک ها در خصوص امهال وام های خسارت دیدگان برف سال 92 ابلاغ شده این مصوبه برای اجرا از طریق بانک ملت به شعب شهرستان ها ارسال نشده و ما بر عکس نظر حمایتی دولت شاهد ضبط اموال و منازل مسکونی بدهکاران هستیم که موجب نارضایتی و اعتراض جدی مردم شده است.

انتهای پیام

کد N1029801