استقرار نیروهای ویژه در خیابان‌های انگلیس به دنبال حملات پاریس

انگليس

نشریه دیلی تلگراف گزارش داد که یگان برگزیده تجسس ویژه نیروهای امنیتی انگلیس به دنبال اتخاذ تدابیر امنیتی بیشتر در مکان‌های مهم این کشور و در راستای پشتیبانی از افسران پلیس مخفی مستقر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، مقام‌های انگلیس از شنبه شب اقدام به اجرای بزرگترین عملیات امنیتی در این کشور از زمان وقوع حملات تروریستی ژوئیه 2005 در شهر لندن کردند.

منابع ضد تروریستی انگلیس فاش ساختند که بالغ بر 450 افراطی انگلیسی از سوریه به انگلیس بازگشتند. نیروهای ویژه امنیتی انگلیس در خیابان‌های شهرهای این کشور مستقر شدند تا ایستگاه‌ها، مراکز خرید و مکان‌های عمومی اصلی را تحت نظر قرار دهند. چرا که انگلیس نگران است که هدف بعدی حملات تروریستی داعش قرار بگیرد.

پرسنل واحد یگان تجسس ویژه نیروهای امنیتی انگلیس در حال پشتیبانی از افسران پلیس مخفی این کشور هستند. همچنین گزارش شده که پلیس اسکاتلندیارد مشغول تحقیق درباره 600 پرونده تروریستی در ارتباط با سوریه و عراق است.

چارلز فار، مدیر دفتر امنیت و ضد تروریستی انگلیس اظهار کرد: داعش در حال الهام بخشیدن به آن دسته از افراد در انگلیس است که نمی‌توانند به اراضی این گروه در عراق و سوریه بروند و از آنها خواسته تا حملاتی در محل سکونتشان انجام دهند.

وی اظهار کرد: حدود 750 شهروند انگلیسی که موجب نگرانی برای سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی هستند به سوریه سفر کرده‌اند و از میان آنها حدود 60 درصد به کشور ما بازگشتند.

وی همچنین اظهار کرد: بالغ بر 70 انگلیسی نیز در درگیری‌های داعش در عراق و سوریه کشته شده‌اند. این رقم جدید نشان دهنده یک افزایش چشمگیر به نسبت برآوردهای قبلی درباره رفتن حدود 350 انگلیسی به سوریه بوده است. ایدئولوژی داعش مبتنی بر این است که یا به نیروهای این گروه بپیوندید و یا در جایی که هستید بمانید و در همانجا حملات را انجام دهید.

به گفته این مقام انگلیسی همچنین کسانی که در حال سفر کردن برای پیوستن به داعش هستند به نسبت قبل بسیار جوان‌تر شدند و زنان و کودکان بیشتری نیز در حال انجام این کار هستند.

انتهای پیام

کد N1029680