شکایت سرافراز از سه نماینده مجلس/ پیرموذن: تمجید از خود نباشد، من ترکم!

نماینده اردبیل بخش اعظم نطق امروز خود را به دفاع از اقوام و اقلیت ها در تمامیت عرضی کشور اختصاص داد و از عدم اجرای اصولی از قانون اساسی در این زمینه گلایه کرد.

به گزارش خبرآنلاين، کمال الدين پيرموذن در سخنان خود با بيان اينکه «همه ايرانيان در سراسر گيتي به آذربايجان افتخار مي کنند که منشا تحولات مهم ايران و منطقه و جهان است»، افزود: آذربايجان پيشاني ايران است.  

وي از جانب موکلانش در حوزه هاي انتخابيه اردبيل، ادامه داد: قرار ما در قالب آرمان هاي بلند انقلاب اسلامي بر اين بود که ثروت ملي عادلانه تقسيم شود و هيچ تفاوتي بين اقوام نباشد. قرار اين نبود که برخي اصول قانون اساسي مورد تاييد امام ملت، بيش از سه دهه به اجرا در نيايد و رسانه ملي بار خاطر دولت نظام و چهره هاي محبوب ملت بوده و به اقوام شجاع ايران توهين کند. قرار ما اين نبود که برخلاف تاکيد امام و رهبري به پايتخت اسماعيل صفوي، بي مهري شود و به بانيان تمدن شيعي کشور و يکپارچه کنان ايران، چنين بي توجهي شود.

نماينده اردبيل خواستار آن شد که در فرصت طلايي تدوين برنامه ششم کشور، به همه اين بي قراري ها و تبعيض ها پايان داده شود.

پيرموذن که مي گفت «نگذاريم جاي شاکي و متشاکي در ايران عوض شود»، خاطرنشان کرد: عجبا که ما بايد از آقاي سرافراز براي توهين به اقوام، سياسي کردن عزاداري مردم اردبيل و جبهه گيري در انعکاس توافق برجام شکايت کنيم اما او در عوض از من و آقايان قاضي پور و شجاعي شکايت کرده است! آقاي سرافراز به عوض اين شکايت به بيانيه نمايندگان ترک زبان مجلس توجه کن! لازم است که به جاي چنين واکنشي حق اعتراض را پاس داريم .

او افزود: تمجيد از خود نباشد، من ترکم! ما ترکان آذري ميوه درختيم، هر رهگذري سنگ زند، بيم نداريم!

نماينده اردبيل در پايان سخنانش از روحاني و ظريف و عراقچي تشکر کرد.

2727

 

 

کد N1029624