فیلیپ هاموند مدعی شد:

انگلستان همچنان با نقش آفرینی «بشار اسد» در آینده سوریه مخالف است

سیاسی

وزیر امور خارجه انگلستان با وجود اذعان به حصول پیشرفت در مذاکرات وین ۲ بار دیگر مدعی شد که دولت لندن با تداوم حضور «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، در آینده سیاسی این کشور مخالف است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نمایندگان ۲۰ کشور جهان دیروز شنبه در «وین» پایتخت کشور اتریش جمع شدند تا راهی برای حل سیاسی بحران سوریه پیدا کنند.

با اتمام این نشست، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلستان با صدور بیانیه ای مدعی شد: ما برای حصول آتش بس و همچنین تلاش به ایجاد جدول زمانی که طبق آن مردم سوریه کنترل سرنوشت خود را به دست بگیرند، توافق به همکاری کردیم. اما، انگلستان همچنان با هرگونه ایفای نقشی از سوی «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، در آینده این کشور مخالف است.

سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی تا کنون صحنه درگیری و بحران بوده است و در این میان کشورهای غربی به یاری برخی از شرکای منطقه ای خود از هیچ تلاشی برای تضعیف دولت دمشق و بر هم زدن ثبات کشور خودداری نکرده اند.

از سویی، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا نیز پس از پایان نشست وین ۲ با طرح اتهاماتی تکراری علیه اسد از ادامه اختلافها بر سر آینده وی خبر داد.

 این در حالیست که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در موضع گیری متفاوت گفت: هیچ پیش شرطی برای دستیابی به حل بحران سوریه وجود ندارد و فقط مردم این کشور حق دارند درباره آینده آن تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: با این که گفته شود بشار اسد باعث تشکیل داعش است مخالفم و این گروه از ده سال قبل تاکنون فعالیت دارد.

کد N1029517