رئیس شورای سیاسی انصار الله:

مواضع جامعه جهانی در قبال یمن جدی نیست

سیاسی

رئیس شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن در سخنانی اعلام کرد که مواضع جامعه جهانی در قبال یمن و توقف کشتار مردم بیگناه در این کشور جدی نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «صالح الصماد» رئیس شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن در سخنانی اظهار داشت: جامعه جهانی و در راس آن سازمان ملل متحد، به عربستان سعودی فرصت کافی داد تا به کشتار ملت یمن بپردازد و شنیع ترین جنایات را در حق آن انجام دهد.

وی با بیان این مطلب افزود: این تبانی، نقطه تاریکی را در تاریخ علیه کسانی که در حمله به یمن مشارکت کردند و کسانی که به این تجاوز، مشروعیت بخشیدند ثبت خواهد کرد.

رئیس شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن خاطرنشان کرد: با وجود این تبانی و کوتاهی از سوی جامعه جهانی ما از هر موضع مثبتی در قبال توقف تجاوز به یمن و رفع محاصره آن و مجازات جنایتکاران از هر طرفی که باشد استقبال می کنیم.

وی ماموریت «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده سازمان ملل متحد برای حل بحران یمن را چندان جدی ندانست و از ملت یمن خواست امیدشان به خداوند باشد و برای تقویت عوامل پایداری خود تلاش کنند چرا که اگر جدیت در مواضع جامعه جهانی در قبال یمن وجود داشت باید نمود این تلاش ها در توقف جنگ و لغو محاصره یمن پدیدار و سقف زمانی برای انجام گفتگوهای جدی در یمن تعیین می شد.

کد N1029430