در پی حملات تروریستی در فرانسه صورت گرفت؛

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف تاسیسات حیاتی کویت

سیاسی

به دنبال حملات تروریستی جمعه شب در فرانسه که به کشته و زخمی شدن صدها تن انجامید، وزارت کشور کویت تدابیر امنیتی خود در اطراف تاسیسات حیاتی و استراتژیک این کشور را تشدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک منبع امنیتی در گفت‌وگو با روزنامه "الانباء" کویت اعلام کرد: وزارت کشور کویت به دستور محمد الخالد، معاون اول نخست وزیر و وزیر کشور کویت، تدابیر امنیتی خود را در اطراف تاسیسات مهم و استراتژیک و نیز سفارتخانه‌ها افزایش داد.

وی گفت: هیچ گونه اطلاعات یا گزارشی در مورد احتمال هدف قرار گرفتن تاسیسات حیاتی کشور به دست ما نرسیده اما این اقدامات در راستای افزایش امنیت داخلی و اقداماتی پیش‌دستانه برای مقابله با کسانی است که در فکر آسیب رساندن به شهروندان و اتباع مقیم کویت هستند.

این منبع در ادامه تاکید کرد که دستگاه امنیتی کویت و مرکز تحقیقات جنایی درصدد آن هستند اقداماتی را برای حمایت از امنیت کشور اتخاذ کنند و از جمله این اقدامات احضار اشخاص دارای گرایش‌های نادرست و همسو با گروه‌های افراطی و تحقیقات از آنها است.

علاوه بر این دستگاه امنیتی کویت هرچند وقت یک بار افرادی که همکاریشان با گروه‌های افراطی اثبات شود را به مراجع قانونی ارجاع می‌دهند.

انتهای پیام

کد N1029388