دادستان کل پاریس:

سه تیم تروریستی مرتبط به داعش در حملات فرانسه دست داشتند

سیاسی

مقامات رسمی فرانسه می گویند انفجارهای پاریس سازمان یافته بوده و از سوی سه تیم که هدف واحدی را دنبال می کردند عملی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن پست، «فرانسوا مولن» دادستان کل پاریس از هماهنگی سه تیم تروریستی در حملات دو شب پیش پاریس خبر داد که بنا به اعلام منابع رسمی به کشته شدن بیش از ۱۲۹ نفر و زخمی شدن ۳۵۰ نفر دیگر منجر شد.

وی در این باره گفت: ما باید بفهمیم که آنها از کجا آمده اند و هزینه مالی شان از کجا تامین شده است. هفت نفر از مهاجمین کشته شده اند که همگی آنها به شدت مسلح و حامل کمربندهای انفجاری بوده اند.

 حملات جمعه شب که مسؤولیت آن را داعش برعهده گرفته است، یک سالن کنسرت، یک استادیوم ورزشی و شماری از رستوران های پاریس را هدف قرار داد.

در پی این فاجعه، بیش از ۱۵۰۰ نیروی نظامی در پاریس مستقر شده‌اند. دست‌کم ۱۰۰ تن از قربانیان این حادثه از کسانی بودند که برای تماشای کنسرت یک گروه راک آمریکایی به سالن ۱۵۰۰ نفری «باتاکلان» رفته بودند. افرادی که موفق شدند در جریان گروگان‌گیری دو ساعته از چنگ گروگان‌گیران در این سالن کنسرت بگریزند، می‌گویند آنها سلاح‌های کلاشنیکف در دست داشتند.

کد N1029296