رئیس جمهور روسیه:

جامعه جهانی باید با توحش تروریسم مبارزه کنند

سیاسی

رئیس جمهور روسیه در پیام تسلیت به همتای فرانسوی خود بر لزوم همکاری همه کشورها برای مبارزه با توحش تروریسم تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه از آمادگی کشورش برای هرگونه همکاری با فرانسه در تحقیق و تفحص پیرامون حملات تروریستی در این کشور خبر داد.

پوتین در تلگرام تسلیت آمیز خود خطاب به «فرانسوا اولاند» همتای فرانسوی خود نوشت: امیدوارم که عاملین و مرتکبین این اقدام تروریستی به مجازات متناسب با اقدام خود برسند. 

کاخ کرملین در این باره اعلام کرد: این تراژدی غمبار گواه دیگری بر ماهیت بَربَریت تروریسم بوده و تمدن بشری را به چالش می کشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: برای اینکه مبارزه علیه این شیطان مؤثر باشد، لازم است که همه کشورها در جامعه جهانی تلاش های متحدانه ای را در این راه مصروف دارند. من آمادگی مسکو را برای هر گونه همکاری با همتایان فرانسوی خود در راستای تحقیق درباره علل و عوامل این حادثه اعلام می کنم.

گفتنی است، شب گذشته شش حمله هماهنگ تروریستی در پاریس، تلخ‌ترین و مرگبارترین فاجعه تروریستی فرانسه پس از جنگ جهانی دوم را رقم زدند. در این مجموعه حملات تروریستی، تا کنون ۱۶۰ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شده اند.

کشورهای مختلفی از جمله جمهوری اسلامی ایران صراحتاً حملات تروریستی مذکور را محکوم کرده و بر لزوم مقابله جامعه بین الملل با پدیده شوم تروریستی تأکید کرده اند.

لازم به ذکر است،گروه تروریستی داعش امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اینترنتی مسؤولیت تیراندازی ها و حملات انتحاری که شب گذشته در پاریس روی داد بر عهده گرفت.

کد N1029001