کارشناسان امنیتی: حملات پاریس به تقلید از حملات سال 2008 بمبئی صورت گرفته‌اند

تروريسم,فرانسه

کارشناسان امنیتی ضمن اعتقاد به این‌ که حملات تروریستی اخیر پاریس منجر به تغییر نگرش غرب نسبت به تهدید تروریسم که همه را تحت الشعاع قرار داده می‌شوند، به تقلید از حملات سال 2008 میلادی در شهر بمبئی هند صورت گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، جان میلر، معاون کمیسیونر مرکز اطلاعات و مقابله با تروریسم اداره پلیس نیویورک در مصاحبه‌ای گفت: حملات تروریستی پاریس از نقطه نظر منابع اندک و کم‌هزینه آن، شبیه به حملات تروریستی بمبئی بوده‌اند و در آنها می‌توان خصیصه‌های مختلف حملات 26 نوامبر سال 2008 میلادی در بمبئی را یافت.

در همین حال مایکل هیدن، فرمانده بازنشسته نیروی هوایی آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "نیوزمکس" گفت: اتفاقات پاریس قطعا حمله تروریستی بوده‌اند و متاسفانه نگرانی‌های ما به واقعیت تبدیل شده است چرا که این حملات نسخه‌ای از حملات تروریستی سال 2008 در بمبئی بودند.

وی افزود: ما می‌ترسیدیم که شاهد تقلید از این حمله باشیم و در حال حاضر نگرانی‌های ما به واقعیت تبدیل شده و ما شاهد رخداد حملات مشابه حمله تروریستی بمبئی در پاریس بودیم. این نشان‌دهنده تزلزل و شکنندگی جوامع آزاد است. این رویداد بیانگر تروریسم بین‌المللی است که همه ما را تحت‌الشعاع قرار داده است.

در همین حال برایان مایکل جنکینز، از اندیشکده سیاست جهانی آمریکا گفت: حملات پاریس یادآور حمله تروریستی 26 نوامبر سال 2008 میلادی در بمبئی بود که در آن گروه‌هایی مرتبط با یک سازمان افراط‌گرا یک‌ سری تیراندازی هماهنگ‌شده و بمب‌گذاری را به مدت چهار ساعت انجام دادند.

انتهای پیام

کد N1028984