پیوستن ده‌ها سرباز افغان به طالبان

استاندار هلمند افغانستان امروز (شنبه) اعلام کرد که دست‌کم 65 سرباز افغانی از ارتش جدا شده و به طالبان پیوسته‌اند و این افراد سلاح و تجهیزاتشان را نیز با خودشان برده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از سایت شبکه العربیه، میرزا خان رحیمی، استاندار هلمند خاطرنشان کرد که سربازانی از تیپی در ارتش افغانستان با تجهیزات و سلاحشان به طالبان پیوسته‌اند و گروهی به منطقه سانجین برای انجام تحقیقات در این خصوص اعزام شدند.

پس از اینکه نیروهای بین المللی بیشتر عملیات نظامی خود را در سال میلادی گذشته در افغانستان پایان دادند، تحولات اخیر حکایت از آن دارد که نیروهای امنیتی افغانستان که به تنهایی می‌جنگند، تلفات‌های بسیاری داده‌اند.

در همین حال، طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای افغانی از پایگاهشان "توبه خود را اعلام کرده و تسلیم مجاهدان شده‌اند".

از زمانی که شهر قندوز در شمال افغانستان به دست طالبان سقوط کرد، دولت اشرف عبدالغنی، رئیس جمهوری افغانستان در آماج اعمال فشارهای روز افزونی به دلیل نابسامان شدن وضعیت امنیتی قرار گرفته است.

با وجود این که نیروهای امنیتی تاکنون با تلاش‌های طالبان برای سیطره بر لشگرگاه، مرکز استان هلمند برخورد کرده‌اند، اما نتوانسته‌اند شورشیان را از مناطق این شهر بیرون برانند.

انتهای پیام

کد N1028950