بیانیه مشترک لاوروف و کری در محکومیت حملات تروریستی پاریس

فرانسه

وزیر امور خارجه روسیه و همتای آمریکایی وی در بیانیه‌ای مشترک خطاب به رسانه‌ها در شهر وین حملات تروریستی عصر جمعه پاریس را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان کری، وزیر خارجه آمریکا که به منظور شرکت در مذاکرات مربوط به سوریه به وین سفر کرده در واکنش به حملات تروریستی شهر پاریس با محکوم کردن این حملات گفت: ما شاهد بروز همزمان فاشیسم به سبک مدرن و قرون وسطایی هستیم که هیچ اهمیتی به حیات انسان نمی‌دهد و تنها درصدد نابودی، ایجاد آشوب و بی‌نظمی و ترس است.

جان کری خاطرنشان کرد: چنین حملاتی تنها عزم ما را برای مبارزه کردن با آنها و همچنین پاسخگو کردن مسببان این حملات و پایبندی به حاکمیت قانون راسخ‌تر می‌کنند.

همچنین سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: من کاملا صحبت‌هایی را که جان کری اظهار کرد تصدیق می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با مردم فرانسه اظهار همبستگی کرده و خشم روسیه از اتفاقاتی که در پاریس افتاد را ابراز کرده است.

به گفته لاوروف هیچ توجیهی برای چنین حملاتی وجود ندارد و این موضع شورای امنیت سازمان ملل است.

همچنین لاوروف اظهار کرد: هیچ توجیهی برای آنکه قدرت‌های بین‌المللی اقدام چندانی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش و گروه‌هایی مثل آن انجام ندهند، وجود ندارد.

وزیر خارجه روسیه به خبرنگاران پیش از نشستش با جان کری و استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل گفت: هیچ توجیهی برای اقدامات تروریستی وجود ندارد و همچنین توجیهی برای اینکه ما تلاش بیشتری برای شکست دادن داعش، النصرة و گروه‌هایی مثل آن انجام ندهیم، وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N1028731