سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه:

حملات پاریس بر فضا و روند مذاکرات صلح سوریه تاثیرگذار خواهد بود

سیاسی

وزارت امور خارجه روسیه در آستانه برگزاری نشست وین ۲ از حوادث تروریستی پاریس به عنوان عاملی تاثیر گذار بر روند مذاکرات سوریه نام برد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «ماریا زاخاروف» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در آستانه برگزاری نشست وین ۲ که امروز شنبه پیرامون حل و فصل سیاسی بحران سوریه انجام می گیرد، از تاثیر حملات تروریستی پاریس بر جو حاکم بر این دور از مذاکرات سخن گفت.

وی در این باره گفت: آنچه که در پاریس اتفاق افتاد نمی تواند بر فضا و روند مذاکرات وین بی تاثیر باشد.

با این حال وی درباره پیامدهای تعجیل در نتیجه گیری هشدار داده و گفت: ما دیروز از «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه شنیدیم که انفجارهای پاریس یک عملیات تروریستی است. بقیه اطلاعات در این زمینه باید به دنبال تحقیق و از جانب مقامات امنیتی و کارشناسان ارائه شود.

زاخاروف در ادامه با اشاره به ورود «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه به شهر «وین» کشور اتریش از نشست دو جانبه وی و «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا پیش از آغاز نشست وین خبر داد و گفت: تا دقایقی دیگر هیات اعزامی روسیه کار خود را آغاز خواهد کرد. امروز کار ما با دیدار دو جانبه بین لاوروف و کری شروع می شود و پس از آن همه کشورهای شرکت کننده برای حضور در نشست آماده می شوند.

در نهایت، زاخاروف احتمال برگزاری نشست های دوجانبه بیشتر از سوی لاوروف را رد نکرد.

کد N1028526