کوربین نقش انگلیس در جنگ‌های "فاجعه‌بار" خاورمیانه را محکوم می‌کند

انگليس

رهبر حزب کارگر انگلیس، نقش لندن در چندین جنگ فاجعه‌بار در خاورمیانه را که شامل علمیات کنونی علیه داعش نیز می‌شود که به گفته وی تهدید امنیتی علیه انگلیس را تشدید کرده است، محکوم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس جنگ‌های پی در پی که به 14 سال پیش باز می‌گردد و هم‌اکنون با عملیات‌های ضد گروه‌های افراطی و نیز جنگ‌ها در عراق و افغانستان ادامه دارد، به باد انتقاد می‌گیرد.

وی در جریان سخنرانی برای فعالان حزب اپوزیسیون کارگر روابطی "جدید و مستقل‌تر" با جهان را در صورت نخست‌وزیر شدن وعده می دهد که تاکید دارد می‌تواند "ائتلافی" را برای پیروزی در انتخابات پارلمانی 2020 تشکیل دهد.

کوربین به رغم پیروزی قاطع در رقابت رهبری حزب کارگر از حمایت اندکی در میان همکاران خود در پارلمان انگلیس برخوردار است. وی در سخنانی که نشان از تلاش وی برای غلبه بر سیاست‌های حزب کارگر دارد، بر تمایلش برای اهمیت دادن بیشتر بر حامیانش تاکید خواهد کرد.

وی قصد دارد به شدت مشارکت انگلیس را در جنگ علیه داعش در عراق محکوم کند و آن را به جنگ‌هایی مرتبط کند که سال 2001 و در دوران نخست‌وزیری تونی بلر در افغانستان آغاز شد. کوربین پیشتر گفته بود که انگلیس باید نگاهی دوباره به مشارکت در کمپین بمباران داعش بیندازد.

رهبر حزب کارگر در سخنرانی خود می‌گوید: انگلیس در 14 سال گذشته در کانون جنگ‌های فاجعه‌بار پیاپی بوده که باعث خرابی گسترده‌تر در بخش‌هایی از خاورمیانه شده است. این جنگ‌ها باعث افزایش تهدید علیه امنیت ملی انگلیس شده است، نه کاهش آن.

وی در ادامه بر اتخاذ سیاست خارجی متفاوتی بر پایه روابط جدید و مستقل‌تر با کشورهای دیگر جهان تاکید خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1028381