تشدید تدابیر امنیتی در سفارت روسیه در واشنگتن پس از حملات پاریس

سخنگوی سفارت روسیه در آمریکا اعلام کرد، به دنبال حملات تروریستی روز گذشته در پاریس، این سفارتخانه تدابیر و اقدامات خود را برای تضمین امنیتش افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این سخنگو افزود: تدابیر امنیتی در سفارت روسیه در واشنگتن افزایش یافته است.

براساس رسانه‌های محلی در سری حملات تروریستی که روز جمعه در پاریس صورت گرفته 150 تن کشته و بیش از 200 تن دیگر زخمی شدند اما آمارها از تعداد کشته و زخمی شدگان متفاوت است و این نگرانی وجود دارد که تعداد تلفات افزایش یابد.

شان هیکمن، سخنگوی اداره پلیس ایالت واشنگتن گفت، پلیس تدابیر امنیتی بیشتری را اطراف مکان‌های فرانسوی و دیگر مکان‌های مهم در پایتخت آمریکا تعبیه کرده است.

در همین حال دونالد تالسک، رئیس شورای اروپا در نامه‌ای به فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: اتحادیه اروپا آماده است تا پس از حملات تروریستی پاریس به فرانسه کمک کند و شورای اروپا از رهبران گروه جی 20 می‌خواهد تا در نشست قریب الوقوع خود در آنتالیا به تهدید افراط گرایی واکنش نشان دهند.

تاسک تاکید کرد: این جنگ، جنگ تمام اروپایی‌ها و تمام مردم این جهان آزاد است. اتحادیه اروپا به فرانسه کمک خواهد کرد.

اولاند به دنبال حملات تروریستی روز جمعه سفرش به آنتالیا برای شرکت در نشست گروه جی 20 را لغو کرد و قصد دارد امروز نشست فوری شورای دفاع را برگزار کند.

انتهای پیام

کد N1028166