رژیم صهیونیستی منازل مجریان عملیات‌ مقاومتی را منفجر کرد/هلاکت 2 صهیونیست در الخلیل

فلسطين

نیروهای رژیم صهیونیستی صبح امروز (شنبه) منازل سه خانواده فلسطینی را که فرزندان آنها در عملیات قهرمانانه "ایتمار" در ماه اکتبر گذشته دست داشتند و نیز منزل خانواده یک بازداشت شده سیاسی نزد سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین در شهرک سلواد واقع در شرق رام رام‌الله را منفجر کردند. این بازداشت شده سیاسی که "معاذ حامد" نام دارد متهم به قتل یک شهرک‌نشین صهیونیست از طریق تیراندازی است که نزدیک به سه ماه پیش روی داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از منابع محلی نابلس، نظامیان صهیونیستی نیمه شب گذشته به این شهر حمله کرده و با محاصره منازل سه اسیر فلسطینی متهم به دست داشتن در عملیات ایتمار به نام‌های "کرم مصری"، "یحیی حج حمد" و "سمیر کوسا" را منفجر کردند.

در پی این اقدام وحشیانه نظامیان صهیونیستی درگیری‌های شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی که سعی در جلوگیری از تخریب منازل مجریان عملیات‌های مقاومتی را داشتند، درگرفت که منجر به زخمی شدن دست کم 9 فلسطینی شد که دو نفر از آنها به ضرب گلوله‌های جنگی و هفت نفر به ضرب گلوله‌های مشقی زخمی شده‌اند. علاوه بر این، شمار زیادی از فلسطینیان در اثر استنشاق گازهای سمی ناشی از پرتاب گاز اشک آور زخمی شدند که در میان آنها یک پیرزن 80 ساله هم دیده می‌شد.

عملیات قهرمانانه ایتمار در روز نخست ماه اکتبر گذشته روی داد و در جریان آن گروهی از مبارزان مقاومت به سمت یک خودروی صهیونیستی که در جاده منتهی به شهرک صهیونیست‌نشین ایتمار در جنوب نابلس در حال حرکت بود، تیراندازی کردند و یک افسر صهیونیستی را به همراه همسرش به هلاکت رساندند، اما در اقدامی جوانمردانه هیچ آسیبی به سه کودک آنها که در داخل خودرو حضور داشتند، نرساندند.

رژیم صهیونیستی چند روز پس از این حادثه پنج جوان فلسطینی عضو جنبش مقاومت اسلامی "حماس" را به اتهام دست داشتن در این عملیات بازداشت کرد و دستور تخریب منازل آنها را داد. این عملیات جرقه انتفاضه قدس را که چهل و پنجمین روز خود را پشت‌سر می‌گذارد، زد و این انتفاضه تاکنون منجر به هلاکت دست‌کم 16 صهیونیست و زخمی شدن بیش از 300 نفر دیگر شده است.

نظامیان صهیونیست همچنین بامداد امروز به منزل خانواده "معاذ حامد" بازداشت شده سیاسی نزد تشکیلات رام‌الله که متهم به قتل یک شهرک‌نشین صهیونیست است، حمله کردند و آن را منفجر نمودند و در پی آن درگیری‌های شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگرفت.

رژیم اشغالگر قدس با تخریب منازل مجریان عملیات‌های مقاومتی سعی در مهار انتفاضه قدس و خاموش کردن شعله‌های آن را دارد، اما این سیاست چندین ساله هنوز هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته و نتوانسته است مانع از اجرای عملیات‌های مقاومتی علیه اهداف صهیونیستی شود.

هلاکت دو صهیونیست و زخمی شدن چند تن دیگر در تازه‌ترین عملیات در الخلیل/ استقبال گروه‌های فلسطینی

گروهی از مبارزان فلسطینی شامگاه جمعه خودروی صهیونیست‌ها در نزدیکی روستای سموع در جنوب الخلیل را هدف تیراندازی قرار دادند که در این عملیات، دو صهیونیست به هلاکت رسیده و چند نفر دیگر زخمی شدند.

در همین حال، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که مبارزان فلسطینی از تیراندازی به سمت کودکانی که در این خودرو بودند، خودداری کردند.

مجریان این عملیات قهرمانانه به سلامت از محل متواری شدند و ارتش رژیم صهیونیستی تحقیقات گسترده‌ای را برای یافتن آنان آغاز کرده است.

رسانه‌های صهیونیستی در تشریح جزئیات این عملیات گفتند که چندین مبارز مسلح فلسطینی در کمین این خودروی صهیونیستی نشسته سپس به سمت آن تیراندازی کردند که در نتیجه دو صهیونیست کشته شده و چند نفر دیگر هم مجروح شدند.

این رسانه‌ها اذعان کردند که مجریان این عملیات از تیراندازی به سمت دیگر سرنشینان خودرو که کودک بودند خودداری کرده و از محل متواری شدند.

این رسانه‌ها تصریح کردند که مبارزان فلسطینی در کمین نشسته و خودروهای عبوری را زیر نظر داشتند تا اینکه خودروی مد نظر که هفت سرنشین از یک خانواده ساکن شهرک کریات اربع در مرکز الخلیل داشت به آنجا رسید. کریات اربع همان شهرکی است که نظامیان صهیونیست بارها در آن اقدام به اعدام میدانی فلسطینیان کرده‌اند.

به گفته این رسانه‌ها، مبارزان فلسطینی خودروی صهیونیست‌ها را وادار کردند از سرعت خود بکاهد سپس 10 تیر به سمت آن شلیک کردند و زمانی که از کشته شدن دو صهیونیست اطمینان حاصل کردند، از تیراندازی به سمت یک کودک و سه زن سرنشین خودرو خودداری کرده و هیچ آسیبی به آن‌ها نرساندند. این دومین بار است که مبارزان فلسطینی از تیراندازی به سمت کودکان و زنان صهیونیست خودداری می‌کنند.

شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی اظهار داشت که ارتش از شناسایی و بازداشت مبارزان فلسطینی در الخلیل عاجز است و سازمان اطلاعات صهیونیستی درصدد تعقیب و بازداشت گروهی از مبارزان وابسته به حماس است که کاملا آموزش دیده و حرفه‌ای هستند.

سازمان امنیتی شاباک نیز تاکید کرد که عملیات الخلیل را یا گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس و یا گروهان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی اجرا کرده است.

آلون بن دیوید تحلیلگر نظامی تلویزیون رژیم صهیونیستی بیان کرد که شاباک معتقد است عملیات در الخلیل توسط یک گروه آموزش دیده وابسته به حماس یا جهاد اسلامی انجام شده است.

آلون تصریح کرد که قبل از شعله ور شدن انتفاضه کنونی فلسطینیان، یک گروه نظامی وابسته به مقاومت در غزه قصد اجرای عملیاتی بزرگ در شهرک دورا را داشت اما ارتش این عملیات را خنثی کرد.

از سوی دیگر، انس ابو عرقوب تحلیلگر مسائل صهیونیستی اظهار داشت که عملیات الخلیل ضربه بزرگی به ارتش و سازمان اطلاعات صهیونیستی بود، زیرا این عملیات در شرایطی انجام شد که دشمن صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی در کرانه باختری به اجرا گذاشته و شمار زیادی از نیروهای خود را در مناطق مختلف مستقر کرده است.

ابو عرقوب خاطرنشان کرد که این عملیات بار دیگر ادعاهای دشمن صهیونیستی را باطل کرد، زیرا مجریان این عملیات نیز همانند عملیات گذشته به رغم اینکه در نزدیکی خودرو بودند از کشتن زنان و کودکان خودداری کرده و آسیبی به آنها نرساندند.

اما رونی دانیال کارشناس نظامی شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید که شیوه اجرای عملیات نشان می‌دهد که مهاجمان کاملا آموزش دیده و حرفه‌ای بوده و صرفا به دنبال قتل دو مرد اسرائیلی بوده و نمی‌خواستند آسیبی به زنان و کودکان وارد کنند.

وی نیز مجریان عملیات را به حماس یا جهاد اسلامی وابسته دانسته و گفت که محل اجرای عملیات منطقه‌ای است که اعضای حماس و جهاد اسلامی در آنجا حضور دارند.

استقبال گروه‌های فلسطینی/ پاسخی به جنایت‌های دشمن بود

گروه‌های فلسطینی عملیات الخلیل را تحولی بی‌نظیر در انتفاضه قدس و نشانه‌ای دال بر گسترش دامنه آن دانستند.

مبارزان فلسطینی به سلامت محل حادثه را ترک کرده و نظامیان رژیم صهیونیستی پس از یک ربع از وقوع عملیات باخبر شده و خود را به این منطقه رساندند.

در این عملیات، دو شهرک‌نشین 40 و 18 ساله به هلاکت رسیده و سه نفر دیگر مجروح شدند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" با صدور بیانیه‌ای عملیات در الخلیل را تبریک گفت و خواستار گسترش دامنه مقاومت علیه دشمن صهیونیستی شد.

جنبش جهاد اسلامی هم ضمن تبریک این عملیات، آن را واکنشی طبیعی به جنایت‌های دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین دانست.

گروهان‌های ناصر صلاح الدین هم از این عملیات استقبال و تاکید کرد که عملیات در الخلیل پاسخی به جنایت‌های روزافزون صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین در کرانه باختری بود.

نشست کابینه امنیتی برای بررسی عملیات الخلیل/ لیبرمن خواستار ترور رهبران دو جنبش شد

از سوی دیگر، رسانه‌های صهیونیستی در پی عملیات الخلیل صالح عاروری از رهبران حماس در ترکیه را مسئول این عملیات دانسته و تاکید کردند که حماس در غزه باید تاوان کشته شدن این دو صهیونیست را بپردازد.

آویگدور لیبرمن رئیس حزب "اسرائیل خانه ما" نیز اظهار داشت که رهبران حماس در باریکه غزه باید ترور شوند زیرا از عملیات الخلیل استقبال کرده و آن را تبریک گفته‌اند و مبارزان خود را به مرزهای غزه فرستاده‌اند تا با نظامیان ما مقابله کنند.

لیبرمن عنوان کرد که بدون نابودی حماس و جهاد اسلامی در غزه، امنیت رژیم صهیونیستی رو به فروپاشی خواهد رفت.

وی تصریح کرد که سیاست‌های نتانیاهو برای تحقق امنیت برای صهیونیست‌ها کاملا شکست خورده است.

همچنین کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه به منظور بررسی حمله نظامی محدود به الخلیل برای ضربه به زیرساخت‌های نظامی حماس در این شهر تشکیل جلسه می‌دهد.

شهادت 2 فلسطینی در درگیری‌های الخلیل و رام‌الله/شمار شهدا به 86 نفر رسید

در درگیری‌های روز جمعه در الخلیل و رام‌الله، دو جوان فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که حسن جهاد جوان 22 ساله فلسطینی در درگیری‌های عصر روز جمعه در الخلیل به شهادت رسید.

این وزارتخانه اعلام کرد که گلوله شلیک شده به قلب این جوان فلسطینی اصابت کرده و او بلافاصله به شهادت رسید.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه‌ای از شهادت یک جوان فلسطینی و زخمی شدن نزدیک به 20 نفر دیگر در درگیری‌های شمال شهر بیره خبر داد.

در این بیانیه آمده است که لاوی یوسف عوض جوان 22 ساله فلسطینی در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی در روستای بدرس در غرب رام‌الله به شهادت رسیده و 17 تن دیگر مجروح شده‌اند.

این جوان فلسطینی در درگیری‌ها مجروح شد و در نهایت بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

همچنین ده‌ها نفر دیگر در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف کرانه باختری از جمله الخلیل، روستای بلعین و غیره مجروح شدند. در همین راستا، محمود شلالده نوجوان 18 ساله فلسطینی که روز پنجشنبه در جریان درگیری با اشغالگران صهیونیست در بیمارستانی در منطقه بیت عینون الخلیل به شدت مجروح شده بود، ساعتی پیش به شهادت رسید.

بدین‌گونه با شهادت این سه فلسطینی شمار شهدای انتفاضه تا این لحظه به 86 نفر رسید.

انتهای پیام

کد N1028123