در واکنش به حملات پاریس:

نماینده سوریه در سازمان ملل: تروریسم گریبانگیر حامیانش شد

سوريه,تروريسم,فرانسه,داعش

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در واکنش به انفجارهای تروریستی پاریس با بیان اینکه"تروریسم گریبانگیر حامیانش شده است" تاکید کرد: سوریه بر تروریست‌ها پیروز شد و بازنده این معرکه حامیان تروریسم هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سیریانیوز، بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: ما هرگز در مشخص کردن هویت تروریسم در سوریه اشتباه نکردیم. کسی که اشتباه کرد آمریکایی‌ها، فرانسوی‌ها و ترکیه‌ای‌ها بودند و تروریسم گریبانگیر همه آن‌ها شد. تروریسم در سوریه، لبنان و سوئد و امروز در فرانسه یکی است.

وی گفت: تروریسم به حامیانش برگشت و سوریه بر تروریسم پیروز شد. تنها راه برای مبارزه با تروریسم پیوستن به ائتلاف واقعی و صادق روسیه و سوریه است.

جعفری درباره برخورد پلیس فرانسه با انفجارهای تروریستی در پاریس گفت: پلیس فرانسه نشان داد که در چندین مورد خوب عمل نکرده است. ارتش و پلیس فرانسه یک باره 300 گلوله را در بدن یک تروریست مراکشی خالی کردند.

وی گفت: محبوبیت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در فرانسه بیشتر از همتای فرانسوی‌اش است. یک نظرسنجی با حضور 2300 تن انجام شد که در آن 20% مردم فرانسه گفتند که فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری این کشور را تایید می‌کنند اما در عین حال 72% اسد را تایید می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1027993